ТЕРОР В "СИНЬО": Челси направи за смях Севиля, лепна й "четворка" (ВИДЕО)

Оливие Жиру вкара всичките голове на "Санчес Писхуан"

Лондонският Челси разгроми като гост Севиля с категоричното 4:0 в мач от група G на Шампионската лига.

И четирите попадения в Испания бяха дело на френския нападател Оливие Жиру, разписал се в 8-ата, 54-ата, 74-ата и 82-ата минута от дузпа.

Благодарение на наказателната си акция „сините“ си гарантираха първото място в потока, тъй като вече са недостижими на върха с 13 точки, докато Севиля остана с 10 в своя актив и също ще играе в осминафиналите на турнира.

В сряда вечер Челси не остави никакво съмнение в това кой от двата отбора е по-добър.

Още в осмата минута Жиру откри резултата, макар и падайки, с отличен удар към далечния ъгъл, а отговорът на Севиля дойде в 19-ата, когато се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите, но след разглеждане на ситуацията с ВАР стана ясно, че няма основания за дузпа.

До почивката Ен-Несири на два пъти опита да изравни, ала не сполучи, а след паузата превъзходството на Челси бе пълно.

Гостите удвоиха актива си в 54-ата минута, когато Матео Ковачич изведе Жиру и той елегантно прехвърли вратаря, за да удвои аванса на „сините“.

Четвърт час преди края френският нападател оформи своя хеттрик, а малко след това Хъдсън-Одой пропусна да се разпише.

В 83-ата минута обаче Жиру бе съборен в наказателното поле и сам изпълни отсъдената дузпа, за да оформи разгрома и крайното 4:0 в полза на Челси.

СЕВИЛЯ - ЧЕЛСИ 0:4
0:1 Оливие Жиру (8)
0:2 Оливие Жиру (54)
0:3 Оливие Жиру (74)
0:4 Оливие Жиру (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Севиля: Пастор, Навас, Серхи Гомес, Диего Карлос, Рекик, Ракитич, Гудел, Оскар Родригес, Васкес, Ен-Несири, Идриси;

Челси: Едуар Менди, Емерсон, Рюдигер, Кристенсен, Аспиликуета, Жоржиньо, Ковачич, Пулишич, Хавертц, Хъдсън-Одой, Жиру;