В ИТАЛИЯ: Милан дръпна на върха. макар и без Ибрахимович (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Росонерите“ спечелиха визитата си на Сампдория с много млад състав

Милан записа трета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 2:1 визитата си на Сампдория от 10-ия кръг на италианската Серия А.

Гостите бяха без контузения си голмайстор Златан Ибрахимович и заложиха на много млад състав, със средна възраст малко над 22 години, но въпреки това взеха своето и отново дръпнаха на върха с 5 точки пред градския съперник Интер.

Сампдория излезе със специален екип, а преди началото двата отбора запазиха минута мълчание в памет на починалия бивш футболист на домакините Марио Мараски.

Вратарят на „росонерите“ Джанлуиджи Донарума отрази опасен удар на Лоренцо Тонели, след което се намеси и при изстрел на Габиадини, а в 39-ата Ребич трябваше да открие резултата и преодоля Аудеро, но Тонели изби от голлинията.

Точно преди почивката Якуб Янкто игра с ръка в наказателното си поле след удар отблизо с глава и реферът отсъди дузпа, която Франк Кесие превърна в гол.

В 77-ата минута Ребич получи в пеналта и върна топката към появилият се секунди преди това Кастийехо, за да може резервата да удвои с едно от първите си докосвания на топката – 0:2.

Почетният гол на домакините падна в 82-ата, когато след центриране тяхната резерва Албин Екдал отклони с глава, а Донарума не се намеси решително – 1:2.

Милан обаче запази аванса си до края и записа шести пореден успех далеч от дома в Серия А, като вече има 26 точки, докато Сампдория остана с 11.

САМПДОРИЯ - МИЛАН 1:2

0:1 Кесие (45, дузпа)
0:2 Кастийехо (77)
1:2 Екдал (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Сампдория: Аудеро, Бережински, Ферари, Тонели, Аугело, Кандрева, Торсби, Силва, Янкто, Габиадини, Куалярела;

Милан: Дж. Донарума, Калабрия, Габия, Романьоли, Ернандес, Кесие, Тонали, Салемакерс, Чалханоглу, Диас, Ребич.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)