ОБЗОР: Драми, продължения и дузпи в мачовете за ФА Къп (РЕПОРТАЖИ)

Уест Бромич отпадна след дузпи, Арсенал, Евертън и Фулъм се спасиха след редовното време, аматьори изхвърлиха Дарби

Третият кръг на най-стария клубен турнир по футбол – ФА Къп, започна с два мача вчера, след които напред продължиха Ливърпул и Уулвърхемптън.

Програмата на надпреварата продължи с 20 срещи днес, тъй като двубоят Саутхемптън – Шрусбъри бе отложен.

Съботният ден стартира с половин дузина дуели, а един от тях, този между Евертън и Родъръм, приключи след продължения. Такива имаше в още няколко двубоя, а след дузпи елитният Уест Бромич Албиън отпадна от надпреварата.

За разлика от "дроздовете" обаче „карамелите“ не допуснаха изненада и в крайна сметка продължиха напред след 1:1 в редовното време и гол на Абдула Дукуре в 93-ата минута.

С две попадения до осмата пък Норич отстрани Ковънтри с 2:0, докато удареният от коронавирус отбор на Дарби Каунти отпадна безславно след поражение от аматьорския Чорли.

Играещият треньор Уейн Рууни и всички титуляри от първия отбор на „овните“ пропуснаха мача заради карантина, а младоците отстъпиха с 0:2 след попадения в началните и в заключителните минути.

Междувременно Лестър не срещна проблеми при визитата си на Стоук Сити и разби „грънчарите“ с 4:0, а Борнемут също вкара 4 попадения на Олдъм, за да спечели с 4:1.

Далеч по-трудно бе за елитния Фулъм, който трябваше да играе продължения след нулево реми като гост на Куйнс Парк Рейнджърс, но в крайна сметка продължи напред след две попадения на резерви в края на първите добавени 15 минути.

След дузпи пък към следващата фаза продължиха отборите на Бърнли и Блекпул, като „мандарините“ поднесоха една от изненадите, тъй като отстраниха елитния Уест Бромич Албиън след 3:2 точни удара от бялата точка и 2:2 в редовното време и продълженията.

Такива трябваше да играе и шампионът Арсенал, за да отстрани у дома Нюкасъл с 2:0 и да продължи към осминафиналите.

Боръм Ууд – Милуол 0:2

Евертън – Родъръм 2:1 (след продължения, 1:1 в редовното време)

Уикъмб – Престън 4:1

КПР - Фулъм 0:2 (след продължения, 0:0 в ред. време)

Бърнли - МК Донс 4:3 след дузпи (1:1 в ред. време и продълженията)

Блякпул - Уест Бромич 3:2 след дузпи (2:2 в ред. време и продълженията)

Хъдърсфийлд - Плимут 2:3

Арсенал - Нюкасъл 2:0 след продължения (0:0 в ред. време, подробности тук)

Брентфорд - Мидълзбро 2:1

Манчестър Юнайтед - Уотфорд 1:0 (подробности тук)

Саутхемптън - Шрусбъри (отложен)

*Репортажи от приключилите срещи гледайте в секция "ВИДЕО" - тук.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини