Нов провал за Арсенал! Автогол ги изхвърли от ФА Къп! (ВИДЕО)

"Артилеристите" няма да защитят трофея си след загуба от Саутхемптън в 4-ия кръг

Носителят на ФА Къп за миналия сезон Арсенал бе детрониран след загуба с минималното 1:0 като гост на Саутхемптън в мач от четвъртия кръг на турнира.

Единственото попадение падна в 24-ата минута и бе автогол на защитника на „артилеристите“ Габриел.

През първото полувреме на "Сейнт Мерис Стейдиъм" домакините бяха по-добрият отбор на терена и пропуснаха великолепна възможност да поведат след четвърт час игра. Тогава Че Адамс проби с топката в крака и стреля, но Бернд Лено с невероятно спасяване отчая нападателя.

Арсенал отговори секунди по-късно, когато Габриел Мартинели получи подаване от фаул, овладя с първото докосване и отправи силен удар, който Фрейзър Форстър отрази.

В 24-ата минута домакините откриха резултата. Кайл Уокър-Питърс центрира ниско в наказателното поле, получи се разбъркване, топката докосна Габриел и мина под плонжа на Лено – 1:0 за Саутхямптън с автогол.

До края на полувремето домакините контролираха мача и на почивката статистиката показваше 7 срещу 3 голови положения, едва 1 удар (точен) за Арсенал, при 5 за "Светците", от които 1 точен, който не беше и головия.

Малко след подновяването на играта Дани Ингс нацели гредата, но при положението имаше и засада, която беше маркирана. После Арсенал натискаше, докато домакините разчитаха на контри. При една от тях Тио Уолкът стреля много неточно от удобна позиция.

След това лондончани натиснаха още по-силно и в 68-ата минута Едуард Нкетия шутира към долния десен ъгъл, но Форстър прояви котешки рефлекс и спаси. 10 минути по-късно стражът спря и изскочилия сам срещу него Никола Пепе.

Нкетия направи добавка, но Джеймс Уорд-Праус изби пред голлинията. При атаката имаше и засада на Пепе, която страничният съдия маркира след края на опасността. До края Саутхямптън удържа крехката си преднина и се класира за следващата фаза на ФА Къп.

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати