НА ОСТРОВА: Битката за оцеляване Бърнли - Фулъм завърши без победител (ВИДЕО)

Двата отбора си размениха по един бърз гол в отложен мач от Висшата лига

Фулъм остана без победа като гост на Бърнли от далечната вече 1951 година насам, а двата отбора не се победиха за първи път от 2009-а.

Както тогава, така и сега, двата отбора поделиха точките с резултат 1:1.

Този път срещата бе отложена от 17-ия кръг на английската Висша лига и срещна преки конкуренти за оцеляване, а след нея гостите от Лондон останаха сред изпадащите с 19 точки, на 8 от Бърнли.

Всеки от двата отбора можеше да стигне до успеха в сряда вечер, но си размениха по едно попадение в началото на втората част и в крайна сметка завършиха наравно.

В 49-ата минута Ола Айна засече с глава едно центриране от корнер и защитник на домакините опита да изчисти топката пред голлинията, ала я прати в собствената си врата.

Само три минути по-късно обаче Джей Родригес изведе Ашли Барнс сам срещу вратаря и опитният нападател не сгреши – 1:1.

Той можеше да се превърне и в герой за своя тим, ако в добавеното време на срещата бе насочил топката с глава в очертанията на вратата от удобна позиция.

Ударът му обаче мина покрай целта и така съперниците взеха по точка, която изкачи Бърнли с едно място и отборът зае 15-ото, докато Фулъм остана 18-и след 4 ремита в последните си шест мача.

ТОВА БОЛИ! Евертън спря Ливърпул за титлата (ВИДЕО)

"Гудисън" видя отново триумф над червените след 14 г.