СТРАХОТНО! Андриан Андреев с голяма победа в Сингапур!

Българинът обърна №82 в света за място във втория кръг

Адриан Андреев постигна най-голямата победа в кариерата си. Българинът обърна Лойд Харис, №82 в света, с 1:6 6:3 6:4 на старта на турнира от сериите АТП 250 в Сингапур. Българинът, който участва с "уайлд кард", записа едва втори успех основна схема на това ниво надпревари. Класирането за втори кръг му носи 20 точки за световната ранглиста, които ще спомогнат за негово дебютно влизане в топ 400.

В първия гейм Андреев стигна до точка за брейк, но съперникът я отрази с ас и после взе подаването си. След това Харис проби и затвърди за 3:0. 19-годишният софиянец успя да вземе подаването си, но това беше единственият гейм, който спечели в този сет, който приключи за точно 30 минути.

Във втората част софиянецът удържа дебютния си сервис гейм, докато съперникът му се строполи на корта при едно от разиграванията и движението му определено пострада в началните минути след инцидента, като това позволи на Андреев да изгради аванс от 3:0. Болките сякаш обаче бързо преминаха и Харис възстанови нивото си на игра, само че младокът преливаше от самочувствие в този момент и продължаваше уверено да поддържа своята преднинана, вкарвайки двубоя в трети решителен сет.

В него двамата задържаха подаванията си без особени проблеми до шестия гейм, когато на Адриан му се наложи да спасява три точки за пробив, но той показа безпогрешен тенис и съумя да изравни за 3:3. Тогава  пък последваха новни проблеми за седмия поставен и Андреев на свой ред имаше брейкбол, но Харис измъкна невероятна размяна, в която дори му се наложи да изпълнява удар между краката. Трудните мигове за сервиращите продължиха, тъй като пред южнофриканеца се откриха общо цели шест нови възможности да отмъкне началния удар на Андреев, които отново бяха отразени след смела игра от страна на тийнейджъра.       Този момент изглежда се оказа преломен в хода на сблъсъка, защото родният ни представител проби в деветия гейм, а впоследствие не срещна проблеми да затвори мача и така постигна първата си победа срещу представител на топ 100 в своята кариера!

Следващият съперник на Андреев ще бъде определен от мача между Кристофър Юбанкс (САЩ) и Алексей Попирин (Австралия).