ОБЗОР: Везенков с 14 точки срещу ЦСКА (Москва), само 1 не стигна на Олимпиакос (ВИДЕО)

Реал (Мадрид) разби Жалгирис със 70:58 в Евролигата

Българският национал Александър Везенков се отличи с 14 точки и 7 борби, но не успя да помогне на Олимпиакос да избегне домакинското поражение от ЦСКА (Москва) със 74:75 (26:44) в 26-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

Гръцкият отбор допусна шесто поредно поражение и има баланс от 11 успеха и 15 загуби на 13-ото място в класирането.

Руснаците пък се изкачиха на втората позиция със 17 победи и 8 поражения.

Гостите водеха с 51:26 малко след почивката и с 65:49 осем минути преди края, но бяха близо да допуснат обрат, след като 12 секунди преди сирената Йоргос Принтезис вкара кош за 74:73.

В последната атака Майк Джеймс беше фаулиран 3 секунди преди края и реализира два наказателни удара за ЦСКА, за да донесе успеха.

В последствие Принтезис стреля със сирената от дистанция, но не успя да вкара.

Шакил Макисич беше най-резултатен за гърците с 24 точки, а за руснаците Джеймс завърши с 15 точки, 4 борби и 6 асистенции.

Реал (Мадрид) победи гостуващия Жалгирис със 70:58 (36:31) след по-силно второ полувреме.

Испанците записаха 16-и успех за сезона и заемат четвъртото място. Габриел Дек изпъкна с 14 точки и 6 борби за победата.

Паулиус Янкунас завърши с 13 точки и 7 борби за литовци, които имат баланс от 14 успеха и 12 поражения и продължават борбата за влизане в топ 8.