Сити няма спирка! Постигна 20-а поредна победа (ВИДЕО)

"Гражданите" успяха да спечелят срещу Уест Хям с 2:1

Манчестър Сити се наложи над Уест Хям с 2:1 в мач от 26 кръг на Висшата лига. Това е 20-а поредна победа за „гражданите“ във всички турнири и 14-а в английския шампионат.

За мениджъра на Сити Пеп Гуардиола това също е паметен успех. 50-годишният испанец записа победа 500 начело на отбор в елитно първенство. С Барселона има 179 успеха, с Байерн са 121, а с Манчестър Сити вече са 200. За тези 200 победи във Висшата лига Гуардиола се нуждаеше от 273 мача. Нито един друг мениджър не е постигал тази бройка успехи за по-малко срещи. Жозе Моуриньо е втори в класацията (200 победи за 309 мача).

Рубен Диас откри резултата в 30-ата минута, когато се разписа с глава след центриране на Кевин де Бройне. Две минути преди почивката обаче Михаил Антонио изравни за Уест Хям. Джон Стоунс донесе победата на „гражданите“ с гол в 68-ата минута след асистенция на Рияд Марез.

С този успех Манчестър Сити събра актив от 62 точки има аванс от 13 точки пред съгражданите си от Юнайтед. Същата е преднината и пред третия Лестър. „Червените дяволи“ и „лисиците“ са с мач по-малко. Уест Хям временно остава четвърти с 45 точки, на две пред Челси, който в неделя приема Манчестър Юнайтед.