Осасуна стигна до много ценна победа над Алавес (ВИДЕО)

Пампломци спечелиха с минималното 1:0

Осасуна стигна до много ценна победа с 1:0 при гостуването си Алавес. Единственото попадение в мача бе дело на Енрике Барха в 77-ата минута. Успехът отдалечи тима на Арасате от зоната на изпадащите, а Алавес остана на точка над 18-ия Валядолид.

Първото полувреме няма да се запомни с много. И двата отбора подходиха с уважение към съперника и със страх от грешка. Най-добрата възможност бе за Осасуна. Удар с глава на Начо Видал бе избит от голлинията, а Кайери не успя да прати топката в мрежата при добавката, тъй като Лежюн се хвърли и успя да блокира удара.

Във втората част имаше повече ритъм, но положенията отново бяха рядкост. Гостите по-често печелеха дуелите в средата на терена. Те имаха и късмет при победния гол в 77-ата минута. Топката се удари в крака на Барха, за да се озове в мрежата.