БИТКАТА В РИМ: Храбър Милан се пребори за трите точки (СНИМКИ+ВИДЕО)

Много спорни моменти на "Олимпико", Рома недоволства

Милан победи с 2:1 Рома при гостуването си на "Стадио Олимпико" в дербито от 24-ия кръг на Серия А.

"Росонерите" се върнаха към победите след две поредни загуби и отново са на четири точки от лидера Интер.

Головете за гостите отбелязаха Франк Кеси и Анте Ребич, а между тях точен бе Жордан Верету. Милан обаче даде сериозни жертви в битката, след като трима от лидерите им Златан Ибрахимович, Анте Ребич и Хакан Чалханоглу напуснаха с контузии терена.

Срещата започна в отлично темпо за състава на Милан и още във втората минута Ибрахимович тества рефлексите на Пау Лопес, който обаче се справи с лекота. Само 3 минути по-късно "росонерите" со помислиха, че поведоха в резултата, но попадението беше отменено заради засада. Секунди по-късно Ибрахимович изпусна нов златен шанс, този път неуспявайки да уцели вратата от много изгодна ситуация след грешка на Лопес.

В 9-та минута Ибрахимович този път вкара, но флагът на страничния съдия отново беше вдигнат. Последваха нови точни удари на Ибрахимович и Анте Ребич, но до гол така и не се стигаше, въпреки мощната доминация на гостите.  В 22-та минута Верету се оказа на отлична стрелкова позиция от точката на дузпата, но топката попадна право в обсега на Джалуиджи Донарума.

В 27-та минута Симон Кяер намери топката по отличен начин с глава след ъглов удар, но топката разтресе горната греда на вратата на Пау Лопес.  В 35-та минута Анте Ребич предизвика две поредни спасявания на Лопес, а испанският страж се превръщаше в истински герой за своя тим, запазвайки сухата си мрежа. Три минути по-късно Хенрих Михтарян излезе сам срещу Донарума, но не уцели вратата.

Две минути преди края на полувремето все пак логичното се случи. След като Давиде Калабрия беше съборен в наказателното поле, ВАР преразгледа положението и беше отсъдена дузпа за Милан. Зад топката застана Франки Кеси, който не сбърка за 1:0.

На полувремето Хакан Чалханоглу беше заменен заради мускулен проблем, а само четири минути след рестарта "римляните" успяха да изравнят. Леонардо Спинацола центрира по чудесен начин за Жордан Верету, който от границата на наказателното поле успя да намери долния ъгъл на вратата на Донарума за 1:1.

Равенството се задържа обаче само 10 минути. Анте Ребич получи топката на границата на наказателното поле на Рома и с мощен удар буквално не остави никакъв шанс за Пау Лопес, за да направи резултата 2:1. Малко преди това пък Златан Ибрахимович напусна терена с разстежение.

Малко след гола си и Ребич поиска смяна след проблем в десния крак.

Интересните голови моменти не спряха и пред двете врати, след като последователно Хенрих Михтарян и Симон Кяер тестваха рефлексите на двамата вратари, които обаче се справяха по чудесен начин под рамките на двете врати.

Така Милан събра 52 точки на второто място, докато Рома остава пета позиция с 44.

Рома - Милан 1:2
0:1 Кеси (дузпа) 43