СЛЕД ПРОДЪЛЖЕНИЯ: Барселона изкачи планината и пребори Севиля за финал в Купата (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Каталунците" се спасиха с продължения и гол в последната секунда

Барселона успя да изхвърли Севиля от Купата на Краля и се класира на финал за турнира, след като победи с 3:0.

Срещата продължи 120 минути, тъй като Барса стигна до успех с 2:0 в редовното време, с което неутрализира загубата си със същия резултат на 10-ти февруари.

Жерар Пике успя да прати срещата в продължения, а Брайтуайт вкара решаващия гол в 95-та минута.

Първият опасен момент дойде в 6-та минута, когато Усман Дембеле пробва късмета си от границата на наказателното поле, но ударът мина доста встрани.

Шест минути по-късно обаче прошка за гостите нямаше. Дембеле отново беше в центъра на събитията, след като заби неспасяем шут в горния ляв ъгъл на вратата на Вацлик за 1:0.

В 20-та минута Жоан Жордан опита да върне паритета на терена, но силният му удар от 20 метра беше блокиран в корнер. Играта продължи да бъде доста изравнена и в 31-та минута Люк Де Йонг стреля от границата на наказателното поле, но Щеген не беше затруднен. Две минути по-късно Педри опита късмета си от малък ъгъл, но отново без успех.

Втората част продължи както завърши, а гостите не допускаха никакви сериозни положения пред вратата си в първите минути. Това се промени в 67-та минута. Жорди Алба беше намерен в наказателното поле, след което контролира топката и с мощен удар разтресе гредата на вратата на Вацлик, но голът така и не идваше за Куман и неговите момчета.

Така дойде 73-та минута, в която Севиля имаше шанс да убие интригата. След фаул на Оскар Мененгеса в наказателното поле срещу Ен-Несери беше отсъден 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Лукас Окампос, но дузпата му беше слаба и Тер Стеген успя да запази шансовете на своя тим живи.

До края Барса продължи да се затруднява изключително много със създаването на реални голови шансове. Единствено неточни удари на Педри и Дембеле представляваха някаква опасност за вратата на Вацлик до края на срещата.

Въпреки всичко обаче драмата дойде в 4-та минута на добавеното време, след като Жерар Пике се възползва от центриране на Гризман и суматоха в наказателното поле на гостите, за да вкара за 2:0 и да прати мача в продължение. В допълнение, Фернандо от състава на гостите беше изгонен за втори жълт картон.

Логично, само 5 минути след началото на първото продължение Барселона вкара трети гол, а голмайсторът се оказа Мартин Братуейт след подаване на Жорди Алба.

В 99-та минута обаче се стигна до сериозна драма, когато гостите имаха сериозни претенции за дузпа, след като Клеман Лангле игра с ръка в наказателното поле, но 11-метров наказателен удар не беше отсъден. Люк Де Йонг, от своя страна, беше изгонен от резервната скамейка за реплики към съдията.

Така Барселона очаква на финала победителя от другата двойка Атлетико (Билбао) - Леванте.

Барселона - Севиля 3:0
1:0 Дембеле 13