ОБЗОР: Крайдър с хеттрик за победа на Рейнджърс, Георгиев смени Шестьоркин след тежка травма (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и класирането след тях в НХЛ

Крис Крайдър отбеляза втория си хеттрик в едва пет мача и Ню Йорк Рейнджърс победи с 6:1 Ню Джърси в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Игор Шестьоркин пък получи тежка травма в края и бе заменен от родения в Русе Александър Георгиев, който спаси три шайби в последните шест минути.

Крайдър, който се разписа три пъти и при загубата от Филаделфия на 24 февруари, вече има девет гола в последните си шест мача и общо 13 през сезона.

Той вкара два пъти във втората третина и завърши хеттрика си 23 секунди преди финалната сирена.

Крайдър записа четвъртия хеттрик в кариерата си с пет удара.

Павел Бухневич, Брендън Смит и Алекси Лафрение също бяха точни за Рейнджърс.

Шестьоркин се контузи без контакт в края на мача и бе изнесен от леда с остри болки.

През първата част той спаси 13 от 14 удара и завърши мача общо с 32. Джак Хюз вкара единствения гол за Девилс за 1:0 в първата третина.

Алекс Килърн бе точен 4:59 минути след началото на продължението и Тампа Бей победи с 3:2 Чикаго за шестия си пореден успех през редовния сезон.

Стивън Стамкос и Антони Сирели също вкараха за Лайтнинг, а Андрей Василевски спаси 35 удара.

Алекс Дебринкет и Райън Карпентър пък се разписаха за Белкхоукс.