ЗДРАВА БИТКА: Стабилен Реал (Мадрид) отстрани Ливърпул след 0:0 на "Анфийлд" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Белия балет ще се изправи срещу Челси на полуфинала в Шампионската лига

Реал (Мадрид) отстрани Ливърпул и се класира за полуфиналите на Шампионската лига.

„Белия балет“ стигна до 0:0 при визитата си на „Анфийлд“ и след успеха си с 3:1 в Испания уреди сблъсък с друг английски тим – Челси.

Мърсисайдци спряха серията си от 4 загуби срещу Реал, но направиха куп пропуски и в крайна сметка отпаднаха от надпреварата, разочаровайки феновете си за пореден път.

Страстите на „Анфийлд“ се покачиха още преди началото на мача, тъй като според информациите от Англия колоритните привърженици на домакините са счупили с бутилка едно от стъклата на автобуса на Реал.

Скоро след началото на срещата пък техните любимци пропиляха един от трите си страхотни шанса в рамките на първото полувреме.

Още във втората минута Мохамед Салах остана сам срещу вратаря и трябваше да открие резултата. Тибо Куртоа обаче успя да спаси с крак удара на египтянина, който бе изведен от Садио Мане.

Стражът на Реал (Мадрид) блесна с нова намеса в 11-ата минута, когато Джеймс Милнър отправи опасен удар от дъгата пред наказателното поле.

Реал отговори в средата на първата част, когато след удар на Карим Бензема топката рикошира в крака на Озан Кабак и срещна страничната греда.

В 38-ата минута Трент Александър-Арнолд направи едно отлично центриране, но малко не стигна на Мане да го засече, а след това Салах стреля над целта.

В 41-ата минута Жоржиньо Вайналдум овладя една топка в центъра и изведе отлично Мане, който намери египетския си партньор в атака, ала Салах направи втория си голям пропуск в този мач и не успя да улучи целта от 10-ина метра.

Точно преди почивката пък голям шанс пропусна и самият Вайналдум. Така първото полувреме приключи при нулево равенство. Домакините започнаха много силно и второто полувреме, но в 47-ата минута Куртоа се намеси след удар на Роберто Фирмино.

В 57-ата минута Фирмино отправи нов силен изстрел, ала над целта, а скоро след това Юрген Клоп направи двойна смяна.

На терена се появиха Диого Жота и Тиаго Алкантара, ала следващата възможност бе за Реал.

В 66-ата минута Федерико Валверде изведе Винисиус сам срещу вратаря, но Алисон успя да излезе и да избие топката, а след това и да я улови пред погледа на Бензема.

Секунди след това Ливърпул имаше нова удобна възможност, ала Мохамед Салах се засуети в наказателното поле и ударът му бе блокиран.

След това същото се случи и след опит на Фирмино, а в 70-ата минута Жота прати топката във външната страна на мрежата.

Впоследствие Ливърпул окупира наказателното поле на Реал и Зинедин Зидан също направи двойна рокада, пускайки в игра Одриосола и Родриго вместо Тони Кроос и Винисиус.

В добавеното време на срещата Тибо Куртоа отрази още един удар на Мохамед Салах, а така в крайна сметка Реал (Мадрид) се класира за полуфиналите на Шампионска лига.

Ливърпул – Реал (Мадрид) 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Алисон, Александър-Арнолд, Филипс, Кабак, Робертсън, Вайналдум, Фабиньо, Милнър, Салах, Мане, Фирмино;

РЕАЛ (МАДРИД): Куртоа, Менди, Начо, Милитао, Валверде, Кроос, Каземиро, Модрич, Винисиус, Асенсио, Бензема;