ОБЗОР: Байерн крачи смело към титлата! (ВИДЕО)

Баварците не сгрешиха срещу Леверкузен, Айнтрахт се изстреля в Топ 3, вижте резултатите от днешните мачове в Бундеслигата

Байерн докосва титлата в Германия, след като спечели с 2:0 домакинството си на Байер Леверкузен от 30-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин баварците увеличиха на 10 точки аванса си пред РБ Лайпциг на върха в класирането. По-рано днес тимът на Юлиан Нагелсман се издъни - 1:2 срещу Кьолн. Леверкузен е на шеста позиция.

Момчетата на Ханзи Флик тотално надиграха съперника през първото полувреме и не спираха да обстрелват пазената от Храдецки врата. Още до 13-ата минута Байерн вече водеше с два гола. Резултата откри Ерик Максим Чупо-Мотинг. Камерунският национал бе заел добра позиция и направи безпощадна добавка след спасения удар на Томас Мюлер. Малко след това Центрирането отляво на Алфонсо Дейвис първоначално беше изчистено от отбраната на гостите, но Джошуа Кимих остана непокрит на границата на наказателното поле и халфът реализира с прекрасно изпълнение.

След почивката "аспирините" поизравниха играта и дори нацелиха гредата, но като цяло баварският колос много спокойно ударжа преднината си.

Айнтрахт се справи с Аугсбург - 2:0 като домакин. Точни бяха Мартин Хинтерегер в 37-ата минута и Андре Силва в 58-ата. Успехът изстреля тима от Франкфурт на третото място в класирането преди изиграването на всички мачове от кръга.