СЛАДКО ОТМЪЩЕНИЕ: Славия взе реванш от Ботев (Враца) (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белите“ играха с човек повече, пропуснаха дузпа, но спечелиха с 2:0 и оглавиха класирането в групата

Славия взе реванш от Ботев (Враца) за загубата с 0:1 по-през сезона и спечели с 2:0 домакинството си от 28-ия кръг на efbet Лига.

Така „белите“ вече имат 4 точки от първите си два мача във втората осмица и оглавиха класирането на групата, в която отборите си разпределят местата от 11-о до 14-о.

Момчетата на Златомир Загорчич вече имат 27 точки, и изместиха от върха в потока именно врачани, които са с 25. Следват Монтана (24) и Етър (22), като всички отбори са изиграли по 28 срещи.

Днешната отбеляза завръщането на феновете в столичния квартал „Овча купел“, а техните любимци ги зарадваха с успех в мач №100 на Андреа Христов и №150 за Георги Вълчев с екипа на Славия.

Гостите пък останаха с човек по-малко в началото на второто полувреме, тъй като Чавдар Ивайлов бе изгонен с червен картон в 50-ата минута.

Заради нарушението домакините получиха дузпа, която Питър Макрилос първоначално реализира, но след това трябваше да я пребие и пропусна.

Австралиецът все пак се реабилитира, отбелязвайки второто попадение в срещата в 82-ата минута. В 12-ата пък Калоян Кръстев откри резултата.

Нападателят се разписа с глава след центриране от статично положение именно на Маркилос.

Малко по-късно вратарят на Ботев излезе неразчетено, но грешката му не бе наказана, а първата по-сериозна атака на врачани дойде в 25-ата минута, когато Дориан Бабунски влезе в наказателното поле и стреля, но в обсега на Светослав Вуцов и стражът спаси.

После Дани Генов отправи изстрел, но над целта, а в 38-ата минута повтори упражнението, ала този път Вуцов отрази.

На почивката наставникът на гостите извърши две промени, ала те не донесоха желания резултат, защото само 5 минути след подновяването на играта Чавдар Ивайлов задържа в наказателното поле Радослав Кирилов и получи втори жълт картон, а Славия – правото да изпълни дузпа.

Питър Макрилос застана зад топката и я прати в мрежата, но трябваше да повтори изпълнението, тъй като играчи на Славия влязоха в наказателното поле преди изпълнението. При повторния опит на австралиеца пък Дамян Дамянов спаси.

След това „белите“ овладяха инициативата, но нямаха чисти положения. В 75-ата едно такова се откри пред тях, след като вратарят на Ботев за втори път излезе неразчетено, ала домакините не се възползваха.

Те пропуснаха страхотен шанс и малко по-късно, тъй като в 77-ата минута имаха числен превес пред наказателното поле на съперника, но Радослав Кирилов реши да финтира и да стреля, а вратарят на врачани спаси.

Логичното се случи в 82-ата минута, когато Ивайло Димитров намери Кирилов отляво на границата на наказателното поле. Голмайсторът на „белите“ стреля, Дамянов изби, но топката попадна у Макрилос и той на празна врата не сгреши – 2:0.

Така Славия взе трите точки и вече има 4 от първите си две срещи в групата си от втората осмица.

Славия – Ботев (Враца) 2:0
1:0 Калоян Кръстев (12)
2:0 Петер Макрилос (82)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЛАВИЯ: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов (к), 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 71. Емил Стоев, 10. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев;

РЕЗЕРВИ: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, 8. Димитър Рангелов, 14. Ивайло Димитров, 6. Костадин Велков, 70. Михаил Александров, 11. Владислав Узунов;

Треньор: Златомир Загорчич;

БОТЕВ (ВРАЦА): 34. Дамян Дамянов, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 5. Костадин Ничев, 24. Алассане Н`Диайе, 23. Христо Златински (к), 17. Чавдар Ивайлов, 10. Петър Атанасов, 9. Даниел Генов, 20. Дориан Христовски;

РЕЗЕРВИ: 1. Христо Митов, 14. Димитър Буров, 16. Петър Генчев, 6. Даниел Гаджев, 22. Никола Колев, 28. Самир Аясс, 94. Юлиан Ненов;