Шиникова приключи на Уимбълдън

Българката загуби от световната №120 във втория кръг от квалификациите

Изабелла Шиникова приключи участието си на Уимбълдън, след като загуби от световната №120 Клеър Лиу с 4:6, 3:6 във втория кръг от квалификациите. Третата ни ракета не успя да повтори силното си представяне от вчера и за втори пореден път отпадна на тази фаза от турнира.

Шиникова на четири пъти достигна до точка за пробив още в първия гейм, но не успя да се възползва от открилите се пред нея възможности и Лиу спечели подаването си. Българката изравни резултата, но впоследствие нейната опонентка наложи много високо темпо и успя да поведе с 4:1.

Шиникова обаче успя да намери изход от тежката ситуация и върна пробива, възстановявайки равенството при 4:4. Третата ни ракета можеше да осъществи пълен обрат, но в деветия гейм пропиля още два брейкпойнта и Лиу си върна водачеството. Американката достигна до два поредни сетбола, но първият от тях бе спасен от Шиникова. При втората си възможност обаче 120-ата в света не допусна грешка и спечели сета с 6:4.

Лиу продължи да доминира и поведе с 2:0 след ранен пробив във втората част. Подобно на първия сет обаче Шиникова отново успя да възстанови равенството, след което двете си размениха по един гейм за 3:3. За съжаление веднага след това американската тенисистка изигра най-силния си период в мача и спечели следващите три гейма, като по този начин триумфира след 1 час и 23 минути игра.
Томова на 81-о място в световната ранглиста

Вижте новата класация при дамите и българките в нея

Гришо загуби позиция в ранглистата, но остана в топ 10

Вижте класацията при мъжете и българите в нея

Ива Иванова триумфира с титлата на сингъл на турнир от категория J200 на ITF в Истър