Ювентус не е бил толкова зле от 60 години

В момента бианконерите са в зоната на изпадащите след 4 кръга

тборът на Ювентус не успя да победи Милан в дербито от четвъртия кръг на италианската Серия А късно снощи и двата тима завършиха наравно при резултат 1:1 на „Алианц Стейдиъм“.

По този начин „биаконерите“ остават без успех в първите си четири мача от началото на сезона в Калчото. Това се случва за четвърти път в историята на „старата госпожа“. Последният път, когато торинци нямат успех след четири изиграни кръга в шампионата е с 60-годишна давност – от сезон 1961/1962. Другите два случая са от 1942/1943 и 1955/1956.Преди равенството с Милан, Юве записа загуби с 1:2 от Наполи и 0:1 от Емполи, а в първия кръг от сезона беше равенството 2:2 с Удинезе. В предстоящия междинен кръг грандът от Торино гостува на Специя на 22 септември.

С актив от две спечелени точки играчите на Масимилиано Алегри заемат 18-о място в класирането на Серия А. Лидери са двата гранда от Милано – Интер и Милан, които имат по 10 точки. „Нерадзурите“ имат предимство заради по-добра голова разлика.