ОТЛИЧНО! България U21 надви Куба за място в първата осмица на Световното (ВИДЕО)

Най-резултатен за родните волейболисти отново бе Денис Карягин със 17 точки

Националният отбор на България под 21 години се класира за първата осмица на световното първенство, на което сме домакини заедно с Италия. Младите "лъвчета" надиграха Куба с 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) във втория си мач от група В на шампионата.

Родните волейболисти са лидери в класирането с 6 точки (2 победи), поляците са втори също с 6 точки (2 победи), но с един загубен гейм. Днес те надвиха Бахрейн с 3:0 (25:21, 25:20, 25:21) в първата среща за деня.

Първите два отбора от всяка група се класират за първата осмица, останалите влизат във втората осмица. Отборите от първата осмица ще бъдат разпределени в две групи (Е и F), а тези от втората - в G и H.

Утре (25 септември) България и Полша се изправят един срещу друг в битка за първото място в своя поток.

Момчетата на Найден Найденов имаха превес в първата част и поведоха без проблем.

Във втория гейм кубинските състезатели тръгнаха силно, но нашите момчета бързо наваксаха и обърнаха нещата в своя полза. До края те отново бяха по-добрият отбор и не допуснаха съперникът да ги преодолее, въпреки оказаната съпротива.

Класата на българския тим бе очевидна и в заключителната част. Двата отбора вървяха равностойно до деветата точка, след което "трикольорите" се отприщиха и продължиха да бъдат над противника. Състезателите на Найден Найденов записаха чист успех след 25:21 и крайното 3:0 гейма.

Най-резултатен отново бе Денис Карягин със 17 точки (1 ас, 1 блокада), с 13 точки завърши Александър Николов (1 ас). С 10 точки приключи Самуил Вълчинов (1 ас, 2 блокади). За съперника Марлон Янт Ерера се отчете с 13 точки (1 блокада), с 12 завърши Хосе Мигел Гутиерес (1 ас, 2 блокади).