Хертян Фербеек бе уволнен от ръководството на Нюрнберг

Хертян Фербеек бе уволнен от ръководството на Нюрнберг

Треньорът на младежката формация на Нюрнберг Рогер Принцен ще води представителния отбор в оставащите мачове до края на сезона

Германският първодивизионен отбор Нюрнберг уволни старши треньора Хертян Фербеек. 51-годишният холандец пое тима през октомври миналата година, но успя да спечели само 5 мача от 22 изиграни и Нюрнберг е на предпоследното 17-о място в класирането на Бундеслигата.

Ръководството прави промяната в отчаян опит да спаси отбора от изпадане. Нюрнберг е предпоследен на точка преди последния Айнтрахт Брауншвайг и на точка след Хамбургер, който заема 16-о място, даващо право на участие в плейоф за оставане в елита.

Треньорът на младежката формация на Нюрнберг Рогер Принцен ще води представителния отбор в оставащите мачове до края на сезона. Негов помощник ще бъде бившият нападател на тима Марек Минтал.

Де Бройне е все по-близо до завръщане в игра

Белгийският полузащитник Кевин Де Бройне се завръща скоро в Италия, като се очаква да пристигне в Неапол в неделя, което съвпада с пътуването на съотборниците му до Бергамо за мача срещу Аталанта от следващия кръг на Серия А, съобщава местният вестник Corriere dello Sport

Луис Енрике искал да напусне стадиона при 0:2

След обрата на Пари Сен Жермен срещу Монако (3:2), треньорът на парижани Луис Енрике призна, че при 0:2 в първите минути е имал желание да си тръгне от стадиона в компанията на съпругата и децата си, пише вестник "Льо Паризиен".

Бенфика се защити с ВИДЕО за расисткия скандал

От Бенфика пуснаха видео клип в профилите си в социалните мрежи с цел да защитят играча си Джанлука Престиани, който бе обвинен от голмайстора на Реал Мадрид Винисиус Жуниор в расистка обида и, че е нарекъл "маймуна" в мача от Шампионската лига, завършил 1:0 за испанския гранд.

Винисиус избухна: Расистите са страхливци

Първият мач между Бенфика и Реал Мадрид от плейофите на Шампионската лига беше прекъснат за близо десет минути заради расистки обиди след единственото попадение на Винисиус Жуниор от испанския гранд за успеха с 1:0, като бразилецът се оплака, че е бил наречен "маймуна" от аржентинеца Джанлука Престиани, предаде АФП.

Нова порция от плейофите на Шампионската лига тази вечер

Тази вечер ще се изиграят четири срещи от плейофната фаза на Шампионска лига, като ответните мачове са след седмица.

Борусия (Дортмунд) закъсня, но не прости на Аталанта в Шампионската лига (ВИДЕО)

„Жълто-черните“ спечелиха с 2:0