Валенсия измъчи сериозно “кралете” на “Сантиаго Бернабеу” (ВИДЕО)

Късен гол на Кристиано Роналдо донесе точката на Реал (Мадрид)

Реал (Мадрид) също направи грешна стъпка в 36-ия кръг на Примера Дивисион. След загубата на Атлетико (Мадрид) и равенството на Барселона, “кралският” клуб също постигна реми от Валенсия на стадион “Сантиаго Бернабеу” за 2:2. Така тимът на Карло Анчелоти пропусна да се изравни по точки с каталунския си съперник и остава на третото място с 83 точки.

Точни за “прилепите” бяха Жереми Матийо и Даниел Парехо. За Реал се разписаха Серхио Рамос и Кристиано Роналдо в самия край на срещата. Освен с попадението си Парехо се отчете и с асистенция за първия гол, като по този начин стана вторият футболист през този сезон, който има тези показатели на “Бернабеу”. Другият е Лионел Меси.

Голът на Роналдо бе първи срещу Валесия на собствен терен от 2010 г. Серхио Рамос пък стана най-резултатният защитник в Ла Лига за последните 10 години с общо 37 попадения до момента.

Домакините от Реал започнаха срещата добре и пред футболистите на Анчелоти се откриха няколко добри възможности. Роналдо изпусна няколко много изгодни положения, но основна вина за това имаше и вратаря Диего Алвес, които бе изключително стабилен на поста си. Точно в самия края на частта Валенсия излезе напред в резултата след гола на Матийо. Той бе изпуснат от Варан и с глава не остави шансове на Касияс.

След получения гол “белият балет” продължи да атакува, но пропуските се случваха един след друг.

В 59-ата минута Рамос въстанови равенството след удар с глава, но радостта за “кралете” не продължи дълго. След 6 минути Парехо отново даде преднина на “прилепите” след като завърши добра атака с плътен удар по земя. Анасът се задържа почти до самия край на двубоя. В 90-ата минута обаче геният на Роналдо блесна и той засече центриране в наказателното поле с пета и не остави шансове на Алвес.