Милан спечели "Дерби дела Мадонина" (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Росонерите" се наложиха с минималното 1:0 над Интер и съхраниха шансове за Лига Европа

Милан спечели „Дерби дела Мадонина” срещу Интер с минималното 1:0 в мач от XXXVI кръг на Серия А. Единственият гол в срещата падна в 65-ата минута, а негов автор бе Найджъл де Йонг. Интересен факт в случая е, че последният холандец, отбелязал в сблъсък между двата тима, е настоящият треньор на „росонерите” Кларънс Зеедорф през есента на 2006 година.

В първите минути на двубоя стана видно, че Кака най-вероятно ще партнира на Балотели в атаката на символичните домакини.

Абиати да опази мрежата си суха в 19-ата, след като успя да улови топката точно преди Паласио да нанесе удар.  Няколко минути по-късно Де Шильо имаше възможност да открие след добър пас на Таарабт, но не успя да нанесе добър удар и прати топката встрани на вратата, пазена от Ханданович.

Милан владееше повече топката през първия половин час на срещата, но липсата на точен удар не доведе до нищо опасно за състава на Интер.

В 37-ата минута Кака получи пас между двама защитници, бразилският футболист овладя топката и нанесе атрактивен удар, който обаче намери гредата на Интер.

Мексес нанесе опасен удар с глава в началото на втората част след изпълнение на статично положение, което за пореден път бе проспано от отбраната на Интер.

Проблемите със статичните положения бяха слабата страна на Интер тази вечер, което се доказа и в 65-ата минута, когато Милан отбеляза единственото попадение в двуобя. Балотели изпълни пряк свободен удар вдясно от вратата на гостите. При разбъркването в наказателното поле Найджъл де Йонг необезпокояван от нито един защитник заби с глава топката в мрежата на Ханданович, 1:0 за Милан.

Радостта за „росонерите” можеше да трае само няколко секунди, ако в ответната атака Палацио бе нанесъл по-качествен удар.

До края на срещата Милан запази аванса си и успя да се поздрави с трите точки с победа над градския си съперник Интер.

След победата Милан се изкачи на 8-ата позиция в Серия А с 54 точки и запазва шансовете си за Лига Европа два кръга преди края на сезона. Интер е на 5-ата позиция с 57 точки. Ако двата тима не успеят да се класират за евротурнирите през новия сезон, това ще бъде първата липса на отбор от Милано в Европа от сезон 1958-59 година насам.