Разград се готви за шампионски празненства без титла

Разград се готви за шампионски празненства без титла

Точка срещу Локо (Пд) ще направи Лудогорец шампион за трети пореден път, но БФС реши награждаването да е след последния кръг

Лудогорец ще трябва да по­чака до 18 май, за да вдигне отново титлата. Момчета­та на Стойчо Стоев се нуж­даят от само една точка сре­щу Локо Пд днес, за да си га­рантират трофея за трета поредна година.

Въпреки това от БФС са решили награждава­нето да бъде в последния кръг от шампионата. Така „зелени­те” ще получат златните си медали срещу Черно море. Ако днес успеят да вземат поне точка обаче, изходът от мача с „моряците”, както и този с Левски ще е без значение за крайния изход на първенство­то.

В момента Лудогорец е лидер със 75 точки и води с 5 пред втория ЦСКА, който има да изиграе още два мача до края. Така точка срещу Локомотив ще направи тима на Стойчо Стоев шампион с 6 точки аванс и по-добри показатели в преките мачове с „червените”.

Ръководството на Лудого­рец излезе със специална декла­рация, в която призова феновете да напълнят стадиона за срещата с Локо Пд.

Лудогорец – Локомотив Пловдив (19:30, „Лудогорец Арена”)
Съдия: Георги Йорданов

Вероятни състави:

Лудогорец: Вл. Стоянов – Кайсара, Терзиев, Ал. Александров, Минев, Дяков, Златински, М. Александров, Марселиньо, Луму, Безяк
Треньор: Стойчо Стоев

Локомотив Пловдив: Господинов – Й. Тодоров, Трифонов, Коруджиев, Ас. Георгиев, В. Георгиев, Намуши, Делев, Т. Белаид, Якимов, Йовчев
Треньор: Александър Станков
 
Илиян Филипов: Лъчезар Балтанов ще води Ботев Пловдив

Финансовият благодетел на Ботев Пловдив Илиян Филипов говори в предаването "Домът на футбола" по актуални теми, свързани с клуба и обяви кой води временно "канарчетата"

Бившият футболист на ЦСКА Мика Пинто си намери отбор

Той подписа с нидерландския Дордрехт

Официално: Локо (София) преподписа с вратаря Мартин Величков

Новият договор на стража е до лятото на 2027 година

Капитанът на Спартак (Варна) защити клуба

Капитанът на Спартак Варна - Деян Лозев, излезе с обръщение в социалните мрежи към феновете на "соколите", след като стана ясно, че в офисите на клуба е имало посещение от Икономическа полиция

Станислав Генчев: Скоро ще видим Ибе в игра

Наставникът на Локомотив София Станислав Генчев призна, че съвсем скоро ще видим в игра звездното попълнение на "железничарите" - Джордан Ибе

Левски с най-голяма глоба от БФС след последния кръг

Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз обяви глобите и наказанията след 21-вия кръг на efbet Лига