Сколари: По-лесно е да спечелиш световното с прогресиращи младежи

Сколари: По-лесно е да спечелиш световното с прогресиращи младежи

Селекционерът на бразилския национален отбор Луис Фелипе Сколари, който днес обяви списъка с 23 играчи за Мондиала, коментира защо не е повикал в "Селесао" опитните Кака, Робиньо и Роналдиньо.

Селекционерът на бразилския национален отбор Луис Фелипе Сколари, който днес обяви списъка с 23 играчи за Мондиала, коментира защо не е повикал в "Селесао" опитните Кака, Робиньо и Роналдиньо.

"Нашата задача си остава предишната - да спечелим световното първенство, каза Сколари. Защо в списъка има малко опитни играчи? По-лесно е да спечелиш титлата с прогресиращи младежи, отколкото с футболисти, чиято кариера върви към края. Това, че повечето от играчите са под 26 години, е просто съвпадение. Да, през 2002 година аз имах повече опитни футболисти. Но аз вярвам в своя сегашен състав. 90% от тези, които играха за Купата на конфедерациите, ще излязат в стартовия състав за първия мач от световното първенство. За физическата кондиция на Паулиньо и Оскар не се тревожа. Ние се доверяваме на треньорите по физическа подготовка, които ще ги доведат до най-добрата форма за първенството". 

ФИФА обмисля наказание за играчи, които крият устата си с фланелката

Светът на футбола може би е на прага на нова дисциплинарна промяна

Инфантино: Няма място за расизъм в нашия спорт

Президентът на ФИФА Джани Инфантино също взе отношение относно расисткия скандал по време на мача Бенфика – Реал Мадрид (0:1) снощи в Шампионската лига

Изгонен от Левски си намери отбор

Бразилецът ще играе в родината си

Бивш халф на Лудогорец подписа с бразилски гранд

Бившият футболист на Лудогорец Каули Оливейра премина в бразилския гранд Сао Пауло, където ще играе под наем до края на сезона срещу 3 милиона бразилски реала

Марин Петков с първа асистенция в Саудитска Арабия, но Ал Таавун загуби (ВИДЕО)

Бившият футболист на Левски - Марин Петков, се отчете с първата си асистенция за новия си клуб Ал Таавун в Саудитска Арабия

Пореден расистки скандал застигна Марио Балотели

Цветнокожият нападател е бил оприличаван на маймуна от противниковата публика