Уилямс се класира за ¼-финалите с победа №650 в кариерата си

Уилямс се класира за ¼-финалите с победа №650 в кариерата си

Шампионката от Откритото първенство на Австралия Ли На също продължава напред в Мадрид

Защитаващата титлата си и световната номер 1 Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 4 236 425 долара.

Двукратната шампионка Уилямс победи в третия кръг Карла Суарес Наваро (Испания) с 6:2, 6:3 за 76 минути.

32-годишната американка, носителка на 17 титли от турнирите от Големия Шлем, направи седем пробива в мача и допусна четири.

С успеха Уилямс стана 11-а тенисистка в историята, достигнала границата от 650 победи в кариерата си.
Тя е само на една победа от 10-о място в класацията, което заема сестра й Винъс Уилямс.

"Тя наистина игра добре днес и ме караше да се боря за всяка точка. Не беше лесна победа", коментира американката.

Уилямс записа 15-а поредна победа на турнира в Мадрид, а в спор за място на полуфиналите ще срещне номер 5 Петра Квитова (Чехия). Квитова се наложи над сънародничката си и полуфиналистката от 2010 година Луцие Шафаржова с 6:4, 6:3 за 84 минути.

Тя губеше с 0:4 в първата част, но след това взе шест поредни гейма. Уилямс има пет победи от пет мача срещу Квитова, но двете никога не са играли една срещу друга на клей.

Шампионката от Откритото първенство на Австралия и втора поставена На Ли (Китай) също се класира за четвъртфиналите след успех над номер 16 Слоун Стивънс (САЩ) с 2:6, 6:3, 6:2 след два часа игра.

Китайката записа 23 печеливши удара, но и 46 непредизвикани грешки.

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”

Кузманов е на четвъртфинал на Чалънджър в Брашов (ВИДЕО)

Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите ATP Challenger 75 в Брашов (Румъния) с награден фонд от 97 640 евро

Новак разкри какво прави българинът в щаба му

Сръбската тенис звезда обясни, че Стоянов не изпълнява функциите на психолог, а работи като „треньор по ментално представяне“.

Българин влезе в щаба на Новак Джокович

Българският инвеститор, предприемач и консултант Константин Стоянов влезе в щаба на сръбския тенисист Новак Джокович.