Добруджа и Фрегата взеха важни победи в полуфиналите в хандбалното първенство

Добруджа и Фрегата взеха важни победи в полуфиналите в хандбалното първенство

И в двата полуфинала ще се играят решителни трети мачове

Шампионът Добруджа победи гостуващия Локомотив (Варна) с 35:28 (16:12) във втория мач от полуфиналните плейофи в мъжкото хандбално първенство. Така Добруджа изравни на 1:1 победи серията, а третия решителен мач е във Варна в неделя.

При успех е него възпитаниците на Георги Андреев ще се класират за шеста поредна година на финала на шампионата. Най-резултатни за Добруджа бяха Красимир Коев и Венцислав Петров с по 8 гола.

В другия полуфинал също ще се играе третата среща, след като днес победителят в редовния сезон и носител на купата на България за 2014 година Фрегата победи Спартак Варна като гост с 22:17 (13:9). Третата среща е в неделя от 17.00 часа в Бургас.

"Нищо от играта ни в първата среща не се получи. Не създадохме много положения, но все пак направихме пропуски и прибързани стрелби. За разлика от първия мач, имаме само един гол от крилата, което е недопустимо. Нищо обаче не е загубено. В неделя ще гоним победа и класиране на финал", заяви играещият президент на спартаклии Росен Добрев.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.