Финландия се класира за финала на световното първенство по хокей на лед

Финландия победи Чехия с 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) и се класира за финала на световното първенство по хокей на лед в Беларус.

Финландия победи Чехия с 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) и се класира за финала на световното първенство по хокей на лед в Беларус. В двубоя за титлата скандинавците ще се изправят срещу Русия, който по-рано днес детронира Швеция с 3:1.

Възпитаниците на Ерка Вестерлунд изиграха силен мач и заслужено стигнаха до успеха с по-организирана игра.

Йори Лехтера откри резултата в 8:57 минута, Ярко Имонен удвои при числен превес в средата на втората част, а Лехтера с втория си гол реши всичко на празна врата 11 секунди преди сирената.

Вратарят Пека Рине отрази всичките 20 удара и записа "шътаут".

На финала Финландия ще се опита да вземе реванш от Русия за загубата с 2:4 (1:2, 1:2, 0:0) в груповата фаза на турнира на 11 май и да стигне за трети път до златните отличия на световен шампионат след 1995 и 2011 година.

Тимът на "Сборная", който търси рекордна 27-а титла, пък  записа 9 победи в 9 мача досега при голова разлика 37:8.