Ферер се справи с Андерсън и е на четвъртфинал

Ферер се справи с Андерсън и е на четвъртфинал

На четвъртфиналите световният номер 5 най-вероятно ще се изправи срещу Рафаел Надал

Петият поставен в схемата Давид Ферер се класира за четвъртфиналите на Ролан Гарос, след като победи южноафриканеца Кевин Андерсън с 6-3, 6-3, 6-7(5), 6-1.

Финалистът от миналата година отново бе много стабилен и успя да пробие своя съперник цели 7 пъти, като в първите си три мача Андерсън бе загубил сервиса си едва три пъти.

Ферер се отчете с 47 печеливши удара срещу само 24 непредизвикани грешки и бе отличен при излизанията си на мрежата - 16/18.

На четвъртфиналите световният номер 5 най-вероятно ще се изправи срещу Рафаел Надал в повторение на финала от миналата година.

Осемкратният шампион излиза днес срещу сърбина Душан Лайович.  

Янаки Милев бие наред в Скопие

Националът на България за Купа „Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнир по тенис на клей в Скопие (Република Северна Македония) с награден фонд 30 хиляди долара.

Джокович изравни славен рекорд на Федерер на Уимбълдън (ВИДЕО)

Яник Синер без затруднения също е в третия кръг

Пегула, Осака и Бенчич в четвъртия кръг на "Уимбълдън"(ВИДЕО)

Поставената под номер 4 в схемата Джесика Пегула се класира за четвъртия кръг в женската схема на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Григор след триумфа срещу Меншик: Изминалите 12 месеца бяха изключително трудни (ВИДЕО)

Григор Димитров се класира за третия кръг на Уимбълдън, след като победи полуфиналиста от Ролан Гарос Якуб Меншик с 3:1 сета - 7:6 (5), 4:6, 7:5, 6:3. Българинът даде доста емоционално интервю на корта след успеха.

НЕВЕРОЯТЕН: Григор Димитров взе първи голям скалп на Уимбълдън! (ВИДЕО)

Българинът надигра на всички нива полуфиналист от Ролан Гарос

Швьонтек мина с разгром през бивша финалистка от Уимбълдън

Защитаващата шампионка вече е в третия кръг на “свещената трева”