Германия отнесе Армения в последната си контрола, Клозе стана най-резултатен играч за Бундестима (ВИДЕО)

Тимът на Йоаким Льов се наложи с категоричното 6:1, Марко Ройс се контузи

Германия записа разгормна победа в последната си контрола преди началото на световното първенство в Бразилия на 12 юни. Тимът на селекционера Йоаким Льов се наложи с категоричното 6:1 над Армения, но в същото време даде и скъпа жертва. Една от звездите на Германия Марко Ройс усука глезена си в единоборство в края на първото полувреме и бе принудително заменен. Футболистът на Борусия Дортмунд изпита много силно болка и с помощта на лекарския екип напусна терена.

Всички седем гола паднаха през второто полувреме. Точни за германците бяха Андре Шурле, Лукас Подолски, който замени Ройс, Мирослав Клозе, Бенедикт Хьоведес и на два пъти Марио Гьотце. Почетното попадение за Армения бе дело на друг футболист на Борусия – Хенрих Мхитарян. С голът си Клозе стана най-резултатният футболист за германския национален отбор с 69 гола, изпреварвайки легендата Герд Мюлер, който има 68.

През цялото време германците бяха по-активният отбор, но през първото полувреме така и не успяха да намерят верния път към вратата.

В края на частта атакуващият полузащитник Марко Ройс напусна терена с помощта на двама от лекарския щаб на Германия, а самият Ройс не успя да скрие сълзите си на пък към съблекалнята.

През второто полувреме обаче съставът на Льов демонстрира класата си и напълно отказаха съперника си. Андер Шурле даде преднина за своите, но резултатът бе изравнен в 70-ата минута, след като Мхитарян беше точен от дузпа.

След изравнителното попадение обаче, Германия взе всичко в свои ръце и до края на двубоя наниза пет безответни попадения. Лукас Подолски, който замени през първото полувреме контузения Марко Ройс даде нова преднина за своите само две минути след гола за арменците. Шейсет секунди по-късно Хьоведес направи резултата 3:1. Последва точен изстрел на Мирослав Клозе, който го прати и в историята, а крайният резултат бе оформен от Марио Гьотце, който бе точен на два пъти.