Лос Анджелис победи Ню Йорк Рейнджърс след две продължения

Тимът поведе с 2:0 във финалния плейоф за купа "Стенли"

Лос Анджелис победи Ню Йорк Рейнджърс с 5:4 след две продължения и поведе с 2:0 във финалния плейоф за купа "Стенли" в НХЛ. Така "кралете" направиха нова стъпка към втора титла в лигата за последните три години. Лос Анджелис направи впечатляващ обрат и измъкна драматично победата, след като губеше с 0:2 и 2:4.

Райън Макдона и Матс Дзукарело дадоха солиден аванс на Рейнджърс след първата третина. Последва равностойна втора част, в която двата отбора си размениха по два гола - Мартин Луис и Дерик Брасард за Рейнджърс и Джарет Стол и Уили Мичъл за Кингс. Подкрепяни от публиката в "Стейпъл Сентър" в Ел Ей домакините изиграха силна трета част и стигнаха до равенството 4:4 с голове на Дуайт Кинк и Мариан Габорик.

Двубоят бе решен в 10-а минута на второто продължение, когато капитанът на Лос Анджелис - Дъстин Браун реализира победния гол за своя тим. Така "кралете" поведоха с 2:0 в серията, а мач номер 3 е в понеделник в "Медисън Скуеър Гардън".