Камерун се отказа да лети до Бразилия

Камерун се отказа да лети до Бразилия

Футболистите са в спор с местната федерация за бонусите от Световното

Националният отбор на Камерун е отказал да се качи на самолета за Бразилия. Причината е спор с местната федерация за обещаните бонуси за Световното първенство, информира L'Equipe.

 

Самуел Ето'о и компания дори отказаха да се появят на церемония, на която трябваше да получат националния флаг от министър-председателя на страната.

 

Последната оферта бе отправена в петък, като от федерацията предлагат футболистите да получат по 6% от общия бонус от ФИФА за първия кръг, 20% за втория , 30% за четвъртфиналите и 40% за полуфиналите.

 

Това не е първият такъв случай с отбора на Камерун. През 2002 година преговорите, свързани пак за пари, отнеха няколко дни, а пред 2011 година отказаха да играят срещу Алжир.

 

Бразилия предлага нов договор на Карло Анчелоти

Преговорите за удължаването на договора са в напреднала фаза

Роналдо ще получи и акции в Ал-Насър

През декември 2022 г Кристиано Роналдо се договори с Ал-Насър и оттогава играе за саудитския отбор, който води към титлата в Саудитска Арабия

Фламенго се класира за финала на Междуконтиненталната купа на ФИФА

Ще спори с ПСЖ за трофея

Анчелоти чупи рекорди с Бразилия

Италианецът може да стане най-скъпоплатеният селекционер

ФИФА получи 5 млн. заявки за билети за Мондиал 2026

Огромен интерес, въпреки високите цени

Високите цени не спират феновете за Мондиал 26

Цените на билетите са скочили пет пъти от последното световно

Хаос и разочарование в Индия заради Меси, фенове чупят седалки (ВИДЕО)

Аржентинецът останал само 20 минути пред публиката

Феновете възмутени от цените на билетите за Мондиал 2026

Европейската асоциация на футболните фенове (FSE) призова ФИФА незабавно да спре продажбата на билети за националните отбори за Световното първенство догодина, обвинявайки ръководния орган, че налага „изнудващи“ цени на билетите, които рискуват да изключат обикновените фенове от турнира

Норвегия ще празнува Мондиал 2026 с бира в ръка

Министър-председателят на Норвегия Йонас Гар Стьоре обеща да намери начин феновете да могат да консумират алкохол по време на късните мачове на националния отбор на Световното първенство по футбол догодина.