Любо Пенев с впечатляващ дебют начело на Ботев (Пд)

19-годишния Цветелин Чунчуков вкара два гола при победата над Санкт Пьолтен

Ботев (Пловдив) стартира с победа лятната си подготовка. „Канарчетата” са на лагер в Австрия и днес изиграха контролна среща срещу местния Санкт Пьолтен. Възпитаниците на новия старши треньор на тима Любослав Пенев се наложиха с 4:2, като два от головете бяха реализирани от 19-годишния талант Цветелин Чунчуков. Останалите попадения за канарчетата бяха дело на Цветков и Хубер, който прониза собствената си врата.

За Санкт Пьолтен, който се подвизава в "Б" групата на Австрия, но през следващия сезон ще играе в Лига Европа като финалист за Купата, отбелязаха Фуцик и Шибени.

Първият гол в срещата падна в 8-ата минута. Фуцик се възползва от колективна грешка в отбраната на пловдивчани и на празна врата отбеляза.

Този гол даде импулс в играта на „жълто-черните” и те осъществиха пълен обрат. В 19-та минута, когато Иван Цветков изравни. Ромарио Кортзорг шутира силно, стражът успя да избие, но при добавката на Цветков остана безпомощен. Почти по същия начин Чунчуков вкара втория гол за Ботев, като този път първата бомба бе дело на Анисе.

През второто полувреме българският отбор продължи да играе по-добре. В 58-та минута Ботев вкара трети гол. Вандер нахлу в половината на австрийците и попаде към Куртеан, който центра към Цветелин Чунчуков и 19-годишният талант, дошъл преди година от школата на Левски, вкара второто си попадение в проверката. Пет минути по-късно резултатът набъбна на 4:1 в полза на българския тим. Вандер центрира остро по земя от десния фланг и Хубер си вкара автогол.

Ето и съставите на двата отбора:

Ботев (Пловдив): 1.Адам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 5.Серджин Лукин,18. Радослав Терзиев, 14.Веселин Минев,16. Томаш Иршак, 7.Мариян Огнянов, 20.Серкан Юсеин, 15.Луис Педро, 22.Ромарио Кортзорг и 19.Иван Цветков.

Резерви: 33. Росен Андонов, 21. Филип Димитров, 28. Филип Филипов, 24. Лазар Марин, 26. Артур Енрике, 6. Алесандру Бенга, 2. Владимир Айтов, 8. Алесандру Куртеан, 10.Вандер Виейра, 17. Абел Анисе, 23. Цветелин Чунчуков, 29. Станислав Дрянов, 30. Божидар Васев, 88. Георги Сърмов

Състав на Ботев през второто полувреме: Андонов, Филипов, Лукин, Айтов, Минев, Сърмов, Васев, Анисе, Вандер, Куртеан, Чунчуков

Санкт Пьолтен: 1. Реглер, 2. Хайден, 3. Хубер, 5. Визио, 6. Хартъл, 7. Кершбаумер, 8. Амбихъл, 9. Бурак, 10. Сеговия, 11. Хофбауер, 12. Фуцик

Резреви: 15. Грасегер, 16. Ноел, 17. Фишер, 19. Щаркел, 32. Шосман, 20. Крагъл, 21. Шибени, 23. Холзман, 25. Парада, 27. Стец