8-мо място и много технически проблеми за Караньотов в Чехия

Ангел Караньотов (TM) завърши на 8-мо място в общото класиране за Гран при на Чехия - трети кръг от световния шампионат по супермото.

Най-добрият състезател на България в тази дисциплина имаше много проблеми с мотоциклета през целия уикенд. В събота бяха сменени рамката и двигателя и Ангел завърши на 9-та позиция в квалификациите, като даде с 2 секунди по-слабо време от миналата неделя на същата писта в Соснова.

На състезанието днес Караньотов записа 8-мо време в първия манш. Българският пилот се представи доста по-добре във втория, завършвайки на 5-та позиция, като за негов късмет моторът му блокира на 100 м след финала.

Така Ангел Караньотов се нареди на 8-ма позиция в Гран при на Чехия, което му донесе още 29 точки за световния шампионат. В генералното класиране Ачи поддържа 7-мо място преди следващия старт в Италия на 6-ти юли.