Любопитни факти преди Гана – САЩ (01:00 часа)

Любопитни факти преди Гана – САЩ (01:00 часа)

Двата тима се срещат на трето поред Световно първенство

17 юни 2014, 01:00 часа
Група G
Гана - САЩ
"Естадио дас Дунас", Натал


Гана и САЩ се срещат на трето поред Световно първенство.

„Черните звезди” спечелиха предните два дуела, след като през 2006 година триумфираха с 2:1 в груповата фаза, а на предния Мондиал се наложиха със същия резултат след продължения в 1/8-финалите.

Сега те ще изиграят своя десети мач на най-големия футболен форум, а за САЩ двубоят ще бъде под номер 30.

Янките срещат африкански опонент в трети пореден дуел на мондиали, като в предходните два случая регистрираха споменатото вече поражение от Гана и минимален успех над Алжир.

Селекционерът им Юрген Клинсман пък вкара два пъти за родината си Германия при победата с 6:1 през 1993 година над „черните звезди” и сега ще иска момчетата му да стартират победоносно в групата, защото в нея са още Бундестима, както и съставът на Португалия.

Трагедия в Перу: Стадион рухна преди дерби

Най-малко един футболен привърженик загина, а 47 души бяха ранени на стадион "Алехандро Вилянуева" в столицата на Перу - Лима, където фенове се събраха преди насроченото за днес местно дерби между Университарио и Алианса (Лима), предаде Франс прес, позовавайки се на перуанския министър на здравеопазването Хуан Карлос Веласко

Кристиано вкара 2 гола на Ел Маестро и вече е с 967 попадения (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо е все по-близо до гол №1000 в своята кариера

Йоахим Льов е близо до треньорския пост на Гана

Бившият селекционер на германския национален отбор Йоахим Льов е на прага на завръщане във футбола, за да поеме треньорския пост на Гана.

ФИФА вдигна цените за финала на Мондиал 2026

ФИФА повиши цените за финалния мач от Световното първенство през 2026 година, който ще се проведе в Съединените щати на стадион "МетЛайф" (Ийст Ръдърфорд, Ню Джърси).

Раймон Доменек: Никой не приема Англия на сериозно

Бившият селекционер на Франция - Раймон Доменек направи остро изказване по адрес на националния отбор на Англия, заявявайки, че „трите лъва“ не са сред сериозните претенденти за титлата на Световното първенство през 2026г.

Най-големите, които няма да играят на Мондиал 2026

Вижте кои са те