Иво Иванов: Отказахме се от Лига Европа, за да съхраним ЦСКА

Иво Иванов: Отказахме се от Лига Европа, за да съхраним ЦСКА

„Миналата година имаше идея да останем в А група с чужд лиценз”, каза бившият собственик на „червените”

Един от бившите собственици на ЦСКА Иво Иванов разкри защо ЦСКА се е отказал от участието си в Лига Европа през миналия сезон. Той каза, че решението е взето в името на това клубът да се съхрани, защото по това време „армейците” не са отговаряли на правилата за финансов феърплей на УЕФА. Иванов посочи за пример наложената глоба на Левски.

 

„За ситуацията в момента в ЦСКА не мога да дам отговор. Всички вътрешни задължения са опростени по една схема. ЦСКА не дължи нито една стотинка. Външните задължения са около 12 млн. лева. Клубът беше продаден срещу задълженията си. Вече самият клуб какво ще реши какви са му приоритети, това е въпрос на мениджърско решение. Миналата година имахме желание да вземем лиценз на друго дружество и да тръгнем на чисто. Тоест оставаме в А група с чужд лиценз. Това „червената” общност скочи и всичко спря. Едната опция беше Нефтохимик. Но явно вече е имало разговори с Томов, който беше осигурил бизнесмени”, коментира той в предаването „Зона спорт”.

 

„Първо не беше ясно дали ще играе Ботев (Пловдив) в Европа. Отказахме се от Лига Европа, защото има финансов феърплей, ето и Левски има глоба. За да не стигнем до там, ние се отказахме и по този начин съхранихме ЦСКА да не играе с наказание. Тогава бях в Бургас, обясниха ми какво да направим, беше непосилно, и по телефона им казах, че ще се откажем”, добави на въпрос защо клубът се е отказал от евроучастието си.

 

Иво Иванов каза още, че отношенията със Христо Стоичков не са се получили, защото той е можел да дойде само при едно условие – ако Гриша Ганчев поеме клуба. „Цялата сделка обаче пропадна и затова се отказа”.  

Балъков: Когато човек си отиде, тогава най-много можем да го оценим

Стотици приятели, съотборници и спортни деятели се събраха днес в храм Света София, за да си кажат последно сбогом с легендарния капитан на златната ни единадесеторка Борислав Михайлов

Лечков: Дано запомните Боби като весел и саркастичен човек

Йордан Лечков изказа съболезнованията си към семейството на Борислав Михайлов

Стоичков за Боби Михайлов: Той ни изведе там, където стигнахме

Легендата на българския футбол Христо Стоичков си спомни за миговете с Борислав Михайлов

Стоичков и Балъков донесоха венец от четвъртите в света: Сбогом, капитане!

Съотборниците на Борислав Михайлов от САЩ '94 дойдоха да си вземат последно сбогом

Христо Янев определи групата на ЦСКА за Стара Загора

Треньорският щаб на ЦСКА определи групата за днешното гостуване на Берое от 28-ия кръг на efbet Лига

НА ЖИВО: Арда - Монтана 1:1

Следете тук битката в Кърджали