ФИФА може да накаже федерацията на Чили заради поведението на феновете

ФИФА може да накаже федерацията на Чили заради поведението на феновете

Около 100 привържениците на чилийския отбор преодоляха охраната на медийния център и изненадаха репортерите

ФИФА може да наложи наказание на Чилийската футболна федерация за поведението на привържениците на отбора на стадион "Маракана" преди началото на мача с Испания снощи. Чилийците спечелиха с 2:0 и се класираха за фазата на елиминациите на Мондиала. Около 100 привържениците на чилийския отбор преодоляха охраната на медийния център и изненадаха репортерите.

Феновете са били без билети, а в резултат на безпорядъците в пресцентъра има преобърнати и изпочупени мебели. Охранителите на стадион "Маракана" задържаха чилийските нарушители и бързо въдвориха ред.

"Случката е смущаваща. Естествено трябва да пазим журналистите, но трябва да пазим и другите фенове. Нахлулите фенове не са престъпници. Чилийците просто са твърде емоционални и искат да подкрепят своя отбор на всяка цена", каза директорът по сигурността на ФИФА Ралф Мутшке. 

59-годишният Миура с два гола в Япония (ВИДЕО)

Ветеранът се разписа за Купата на императора

Гол на Меси не стигна за победа на Интер Маями (ВИДЕО)

"Чаплите" завършиха 2:2 с Филаделфия

Шеф на Висшата лига  обвини Инфантино, че е натиснал „бутон за самоунищожение“

Главният изпълнителен директор на Висшата лига Ричард Мастърс обвини президента на Международната федерация по футбол (ФИФА) Джани Инфантино, че е натиснал „бутон за самоунищожение“ заради неуспешните му планове за продажба на дял от Световното първенство.

Бензема пред раздяла с вицешампиона на Саудитска Арабия

Французинът е нежелан от треньора на тима

Кристиано Роналдо намекна за отказване: Това може да е последната ми година

Кристиано Роналдо, една от най-големите легенди на световния футбол, хвърли истинска бомба с изявлението си, че може би е дошло време да се сбогува с играта

Голям пробвал за Меси и Интер Маями

"Чаплите" загубиха тежко от Нешвил