Фантастичен Меси вдъхнови Аржентина за трета победа в групите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Фантастичен Меси вдъхнови Аржентина за трета победа в групите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Гаучосите" спечелиха с 3:2 срещу Нигерия, като и двата отбора се класират за следващата фаза

Аржентина записа трета поредна победа в груповата фаза на Мондиал 2014. В последния си двубой от група "F" тимът на Алехандро Сабела постигна успех с 3:2 над Нигерия в изключително вълнуващ мач.

Така аржентинците завършват като лидери в групата с пълен актив с 9 точки и ще играят срещу втория отбор в група "Е" на 1/8-финалите. Въпреки загубата, тимът на Нигерия също се класира за фазата на директните елиминации, където почти сигурно ще се изправи срещу Франция.

Африканският тим бе равностоен на именития си съперник и непримиримо на два пъти догонваше в резултата. При третия гол на Аржентина обаче играчите на Стивън Кеши нямаха достатъчно сили за ново изравняване.





Головото шоу започна още в третата минута. Масчерано намери Ди Мария, който потърси близкия ъгъл на Енияма. Вратарят на Нигерия сложи ръка на пътя на топката, която след това рикошира в дясната греда. След рикошета кълбото попадна в Меси, който с удар отблизо разстреля Енияма.





Само минута по-късно нигерийците изравниха. Муса получи топката в наказателното поле, отвори си място за удар и с прекрасно изпълнение прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Ромеро.

В 38-ата минута Сабела трябваше да прави принудителна смяна. Серхио Агуеро получи травма и бе заменен от Езикиел Лавеци. Все пак "Гаучосите" се оттеглиха с преднина на почивката. Лионел Меси отбеляза второто си попадение в мача и четвъртото за Мондиала след удар от пряк свободен удар.





Топката не бе пратена възможно най-близо до страничната греда, но Енияма така и не успя да реагира. С това попадение Меси се изравни с Неймар, като и двамата имат по четири гола на първенството. Аржентинският голмайстор прекъсна и негативна серия, като отбеляза първия гол за Аржентина от пряк свободен удар на Световно първенство от 22 години.





Две минути след подновяването на играта отново Муса възстанови равенството. След прекрасно двойно подаване с Еменике, Муса се възползва от недобре подредената отбрана на Аржентина и, останал сам срещу Ромеро, отбеляза за 2:2.

Равенството отново не удържа дълго. В 50-ата минута, с малко късмет, "Гаучосите" вкараха трети гол. След центриране на Лавеци от корнер, няколко играчи на Нигерия се разминаха с топката, тя рикошира в коляното на Маркус Рохо и се оплете в мрежата на Анияма за трети път.





Малко по-късно неприятен инцидент сполетя играч на африканците. След силен изстрел на Онази, топката срещна ръката на Бабатунде, който трябваше да напусне терена принудително, като най-вероятно ръката му бе счупена.

СП 2014, Група F

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Аржентина 3 3 0 0 3 9
2 Нигерия 3 1 1 1 0 4
3 Босна и Херцеговина 3 1 0 2 0 3
4 Иран 3 0 1 2 -3 1

Норвегия ще празнува Мондиал 2026 с бира в ръка

Министър-председателят на Норвегия Йонас Гар Стьоре обеща да намери начин феновете да могат да консумират алкохол по време на късните мачове на националния отбор на Световното първенство по футбол догодина.

Инфантино бе обвинен за нарушаване на правилата на ФИФА

Причината е свързана с Доналд Тръмп

Бивша звезда във ВЛ се завърна в националния си отбор

Край на двугодишната пауза за Уилфред Заха

Меси пак влезе в историята на МЛС (ВИДЕО)

След като спечели шампионската титла с Интер Маями, Лионел Меси очаквано взе и приза за Най-полезен играч в Мейджър Лийг Сокър

Неймар: Сърцето ми винаги ще принадлежи на Сантос

Нападателят на Сантос Неймар сподели емоциите си след мача от 38-ия кръг на бразилското първенство, в който неговият отбор победи Крузейро с 3:0.

Официално: Серхио Рамос остана без отбор

Да, това беше последният ми мач, призна бранителят

Интер Маями стигна до титлата в МЛС, Меси герой

Трета купа за аржентинеца в САЩ

Меси и Интер Маями триумфира в МЛС (ВИДЕО)

Две асистенции на аржентинеца за успеха

Стоичков с важна роля преди Световното (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков взе участие в церемонията, на която ФИФА официално представи програмата по дни и часове на Мондиал 2026 следващото лято.