Гришо в опит да детронира Мъри в сряда следобяд на Централния корт

Гришо в опит да детронира Мъри в сряда следобяд на Централния корт

Григор Димитров излиза срещу Анди Мъри за пети път в кариерата си

Гордостта на българския тенис Григор Димитров се класира за първия си четвъртфинал на Уимбълдън, в който ще се изправи срещу защитаващия титлата си от миналата година Анди Мъри.

Залогът в мача, освен място на полуфиналите, е и 9-ата позиция в световната ранглиста, от която Григор ще измести шотландеца. Освен от топ 9 българинът ще изхвърли Мъри и от топ 6 в т.нар. "ATP Race to London" ранглиста.

23-годишният талант от Хасково вече си гарантира място в топ 10 в следващото издание на класацията на ATP, след като по-рано днес на осминафиналите отпадна Кеи Нишикори, който беше единственият с реални шансове да изпревари българина.

Организаторите на турнира публикуваха програмата за утрешния ден, като в нея попадна и четвъртфиналът на Григор Димитров с Анди Мъри.

Мачът на Гришо и шампионът Мъри е втори в програмата на Централния корт в Лондон, на който хасковлията излиза за втори път в кариерата си след победата си над австралийския квалификант Люк Савил във втория кръг.

Това означава, че мачът ще започне веднага след приключването на двубоя от схемата при жените - Симона Халеп - Забине Лисицки, които започват в 14:00 часа българско време. Очаква се Гришо и Мъри да излязат на корта след 15:30 часа. 

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Диа Евтимова отпадна на двойки, но бие на сингъл в Дейтона Бийч

Диа Евтимова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей кортове в Дейтона Бийч (САЩ) с награден фонд 30 хиляди долара.

Диа Евтимова с победа в Дейтона Бийч

Предстои мач и на двойки

Юлия Стаматова с нова победа в Анталия

Българката премина първия кръг на сингъл и на двойки