Черно море и Марек извъртяха 1:1

Новото попълнение на „моряците” Матиас Курьор им даде аванс след 29 минути игра, а Кристиян Петров изравни в 52-ата минута

Елитните Черно море и Марек завършиха 1:1 в контрола, играна на комплекс „Пири” край Банско и Разлог. Новото попълнение на „моряците” Матиас Курьор им даде аванс след 29 минути игра, а Кристиян Петров изравни в 52-ата минута.

Първият удар в мача отправи Паланков в 15-ата минута, но вратарят на Марек спаси.

В 25-ата минута главния съдия Таско Тасков прекъсна играта, за да може двата отбора да се освежат с вода.

Четири минути по-късно падна първият гол. Матиас получи топката на дясното крило и с премерен прехвърлящ удар прехвърли стража Цветковски за 1:0.

В 34-ата минута страхотен пробив направи Бакари, който центрира към Коконов, но последният не успя да насочи топката в рамките на вратата.

Три минути преди почивката Бакари бе над всички след изпълнение на корнер, но ударът му с глава мина на сантиметри от страничната греда.

За второто полувреме треньорът на Черно море Сашо Станков извърши две промени в своя състав. На мястото на Живко Атанасов влезе Стефан Станчев, а Иван Коконов отстъпи мястото си на Симеон Райков.

Две минути след паузата Венков проби през цялата защита на Марек, но изстрелът му бе точно във вратаря.

Така се стигна до 52-ата минута, когато Марек изравни чрез Кристиян Петров.

До края не настъпиха промени в резултата, а Сашо Станков пусна в игра Расим и Живко Петков, съответно на местата на Божилов и Бакари.