Петър Петров завърши 13-и в Швеция

Петър Петров завърши на 13-о място в Гран при на Швеция от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2, след като преодоля слабия си резултат от квалификациите и направи два силни манша

Петър Петров завърши на 13-о място в Гран при на Швеция от световния шампионат по мотокрос в клас МХ2, след като преодоля слабия си резултат от квалификациите и направи два силни манша. Българският пилот на Ямаха завърши 13-и и в двата манша, след като стартира от 26-а позиция на решетката. В първото състезание за деня той финишира за 36:36.302 минути, а във втория видя карирания флаг след 36:43.055 минути при 19 обиколки на "Удевала". Това остави Петров на 13-о място в класирането за Гран при и той спечели 16 точки за генералното класиране. Петров е 11-и в подреждането за световната купа на МХ2, докато лидер и сигурен шампион е Джефри Херлингс. Холандският пилот на КТМ записа поредна победа в Гран при и най-вероятно няма дори да завърши сезона в този клас.