Кличко: Спортисти като Кобрата могат да сътворят нещо изключително

Кличко: Спортисти като Кобрата могат да сътворят нещо изключително

"Знам много добре, че Кубрат Пулев до момента е непобеден боксьор. Той е много емоционален и фокусиран в това да стане шампион", заяви украинеца преди двубоя между двамата

Владимир Кличко засипа със суперлативи следващия си съперник Кубрат Пулев. Двамата ще се срещнат на ринга един срещу друг на 6 септември в Хамбург в битка за пояса на украинеца във версия IBF. 

"Емоционален и много концентриран на ринга". Така Кличко описа накратко Кобрата.

"Като професионалист, какъвто съм от години в този спорт, знам много добре, че Кубрат Пулев до момента е непобеден боксьор. Той е много емоционален и фокусиран в това да стане шампион. Понякога атлети като него могат да сътворят нещо изключително. Така, че аз ще трябва да се подготвя по най-добрия начин за този двубой, а след това ще защитя световната титла, както съм го правил много пъти през годините", изрази сигурност легендата.

Кличко добави, че от подобни кандидати за световния боксов трон винаги може да се очакват изненади.

"В бокса никога не знаеш какво може да те очаква на ринга. Ако се върнем назад към историята може да видим атлети, които са били представяни за обещаващи, вдигали са адски много шум около себе си, но на ринга не са показали нищо. Други пък, не са говорили толкова много и са били значително по-опасни", добави Кличко.

Кобрата със сериозно теглово предимство пред Мурат Гасиев преди мача между двамата (ВИДЕО)

Те преминаха през официалния кантар

Награждават сумист №1 на България

Церемонията е на 15 декември

Пулев: Гасиев е голям шампион, но ще покажа, че аз съм по-добрият

44-годишният българин излиза в петък на ринга в Дубай

Кобрата: По-добър съм от Гасиев и ще го покажа

"Чувствам, че съм най-добрият, чувствам се страхотно", каза боксьорът

Пулев: Ще победя трудно, но убедително

Кубрат Пулев ще се бие с руснака Мурат Гасиев на 12 декември в Дубай. Битката е за регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) в тежка категория.

Знамето на Световната таекуондо федерация бе предадено на България

България домакин на голям форум през 2027 г.

Турнирът по борба "Дан Колов - Никола Петров" в Пловдив, приемаме и две европейски първенства

Най-големият международен турнир по борба на българска територия "Дан Колов - Никола Петров" бе насрочен за месец март в Пловдив, обяви родната федерация.

Бронз и пето място за България от световното по таекуондо

Треньор на Християн Георгиев и Ерика Карабелева е Фарзад Золхадри

Станислав Митков стана световен вицешампион

Утре двама българи излизат в битки за нови медали