Франц Бекенбауер няма да гледа финала на Мондиал 2014 на живо

Франц Бекенбауер няма да гледа финала на Мондиал 2014 на живо

"На стадиона ще има хора, които не искам и не ми е приятно да ги виждам. Ще стоя пред телевизора със семейството ми", заяви Кайзер Франц

Германската футболна легенда няма да присъства на стадион Маракана, за да наблюдава финала на Световно първенство 2014 между неговите сънародници и Аржентина в неделя. Както е известно, първоначално Комисията по етика на ФИФА му наложи санкция, която в последствие отмени, но въпреки отмяната той е отказал да седне на трибуните на легендарния стадион. Наказанието на Кайзер Франц беше наложено заради отказа му да сътрудничи в разследването по обвиненията в корупция при избора на Катар за домакин на Мондиал 2022.

68-годишният Бекенбауер е заявил, че е много ядосан от наложеното наказание и не иска да се среща с някои хора на мача. Като капитан на националния отбор на Германия той вдигна световната купа през 1974-а година, а като треньор стана първенец на планетата през 1990-а. Това се оказва и последната световна титла на Бундестима за момента.

"Президентът на нашата федерация Волфганг Нирсбах ми се обади по телефона и ме покани да пътуваме заедно за Рио. Това беше още след полуфинала ни с Бразилия. Но аз му казах, че на стадиона ще има хора, които не искам и не ми е приятно да ги виждам. Ще стоя пред телевизора със семейството ми, с шал на националния отбор, с фланелка на германия и ще подкрепям момчетата, коментира легендата.

59-годишният Миура с два гола в Япония (ВИДЕО)

Ветеранът се разписа за Купата на императора

Гол на Меси не стигна за победа на Интер Маями (ВИДЕО)

"Чаплите" завършиха 2:2 с Филаделфия

Шеф на Висшата лига  обвини Инфантино, че е натиснал „бутон за самоунищожение“

Главният изпълнителен директор на Висшата лига Ричард Мастърс обвини президента на Международната федерация по футбол (ФИФА) Джани Инфантино, че е натиснал „бутон за самоунищожение“ заради неуспешните му планове за продажба на дял от Световното първенство.

Бензема пред раздяла с вицешампиона на Саудитска Арабия

Французинът е нежелан от треньора на тима

Кристиано Роналдо намекна за отказване: Това може да е последната ми година

Кристиано Роналдо, една от най-големите легенди на световния футбол, хвърли истинска бомба с изявлението си, че може би е дошло време да се сбогува с играта

Голям пробвал за Меси и Интер Маями

"Чаплите" загубиха тежко от Нешвил