Джак Милър спечели състезанието за Гран при на Германия в Moto3

Милър е лидер в битката за титлата с актив от 142 точки, следван от двама пилоти с Хонда

Джак Милър спечели Гран при на Германия от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас Moto3. Австралийският пилот на КТМ видя карирания флаг на 3.67-километровата писта "Захсенринг" с време 39:26.927 минути, с което победи Брад Байндър и Алексис Масбу.

Състезанието започна с инциденти още на старта, като Алекс Ринс падна рано в първата обиколка, а Романо Фенати разби своя мотоциклет няколко завоя по-късно. Петима пилоти, водени от Милър, се възползваха от затрудненията на останалите и жълтите флагове, за да се откъснат напред. Австралиецът обаче се оказа най-бърз и победи с 0.180 секунди Байндър, с което той дори успя да увеличи преднината си на върха в генералното класиране.

Милър е лидер в битката за титлата с актив от 142 точки, следван от двама пилоти с Хонда. Алекс Маркес, брат на световния шампион в MotoGP, изостава с 19 пункта, а с допълнителни 11 пасив е Ефрен Васкес.