Доминик Егертер с първа победа в кариерата си в Moto2

В 129-ото състезание в своята кариера той изпревари Калио с 0.091 секунди, докато трети беше Симоне Корси

Доминик Егертер спечели първата си победа в клас Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като изпревари Мика Калио в последната обиколка и пресече първи финалната линия. Швейцарският пилот на "Technomag carXpert" завърши състезанието от Гран при на Германия на пистата "Захсенринг" с време 41:12.461 минути, след като стартира от първо място на решетката. В 129-ото състезание в своята кариера той изпревари Калио с 0.091 секунди, докато трети беше Симоне Корси. Естеве Рабат пък завърши на четвъртата позиция. Въпреки че остана на третото място, Калио се доближи на 19 точки от Рабат на върха в генералното класиране.