Велислав Вуцов е новият старши треньор на Ботев

Велислав Вуцов е новият старши треньор на Ботев

Първият му мач начело на тима ще бъде домакинството срещу австрийския Санкт Пьолтен

Велислав Вуцов ще бъде новият старши треньор на Ботев, съобщиха "канарчетата" на своя официален сайт. Специалистът бе представен официално на извънредна пресконференция в 17:00 ч. днес. Час по-късно Вуцов проведе и първата си тренировка начело на "жълто-черните".

Вили наследява на поста Любослав Пенев, който се раздели с Ботев след взетите мерки за съществени икономии и намаляване на разходите на клуба. За реванша с Либертас от първия предварителен кръг на Лига Европа отборът бе воден от Марин Бакалов, Костадин Видолов, Светослав Гърков и Тихомир Тодоров.

Велислав Вуцов е роден на 19 юли 1967 г. в София. Син е на Иван Вуцов, откъдето е известен още като Малката Вуца. Играл е в детско-юношеската школа на Левски (София). Завършил e спортна журналистика. Ръководил е като треньор следните отбори: ПФК Спартак (Плевен), ПФК Спартак (Варна), ФК Янтра (Габрово), ПФК Черно море (Варна), ПФК Марек (Дупница), ПФК Калиакра (Каварна), ПФК Левски и ПФК Славия.

Първият му мач начело на Ботев ще бъде домакинството срещу австрийския Санкт Пьолтен от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят е в четвъртък от 19:45 ч в Бургас. 








 
Веласкес отказал още един ас на Локомотив (Пловдив)

Каталин Ицу бе в плановете на Левски за селекцията още през зимата

Джеймс Ето’о става български национал

Халфът на ЦСКА получи български паспорт още през 2024 година

В Турция: Макун е все по-близо до Самсунспор

От Левски са дали зелена светлина за трансфера

Веласкес: Вкъщи ще бъде много различен мач

Старши треньорът на Левски - Хулио Веласкес, остана доволен от представянето на своите играчи при равенството 1:1 с Борац Баня Лука в първи мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига

Белгия загуби халф след победата над САЩ

Белгийският полузащитник Амаду Онана е скъсал предната кръстна връзка при победата на тима на осминафиналите на Световното първенство над САЩ с 4:1, потвърдиха от отбора.

Левски изпусна Борац - 1:1 (ВИДЕО)

Око-Флекс вкара за "сините"