Бекенбауер: Националният отбор на Германия трудно може да бъде победен

Бекенбауер: Националният отбор на Германия трудно може да бъде победен

"Нямахме Меси или Роналдо, нямахме нито една супер звезда. Нашата супер звезда беше колективът"

Легендата на германския футбол Франц Бекенбауер похвали селекционера на Бундестима Йоахим Льов след спечелената световна титла на Мондиал 2014 в Бразилия. Кайзер Франц предрече бляскаво бъдеще за Германия след успеха на финала над Аржентина с 1:0 след продължения на "Маракана" снощи.

"Йоахим Льов направи всичко правилно. Германия напълно заслужено е световен шампион, защото беше най-добрият отбор по време на целия турнир", коментира Бекенбауер.

Той не спести похвали и за футболистите от състава. "Тя бяха най-добрите посланици на Германия. Успехът се дължи изцяло на отборния дух. Нямахме Меси или Роналдо, нямахме нито една супер звезда. Нашата супер звезда беше колективът", смята Кайзер Франц.

Той е най-впечатлен от представянето на левия защитник Бенедикт Хьоведес. "Той беше на непривична за него позиция, но въпреки това се представи на високо ниво. Игра смело и се справи добре. Хьоведес беше приятната изненада за мен", каза Бекенбауер.

С оглед на множеството таланти Кайзер Франц смята, че перспективите за бъдещето на Бундестима са отлично. "Германският отбор много трудно ще бъде победен в следващите години. Но няма да направя грешката да кажа отново, че ще бъдем непобедими", каза Бекенбауер, визирайки старо свое изказване след успешния финал на Мондиал 1990 година, че Бундестимът ще доминира дълги години. 

Кандидат за президент на Барселона: Работи се по трансфер на Хари Кейн

Кандидатът за президент на Барселона, Шави Вилажоана, нагорещи предизборната кампания с изненадващ ход, намесвайки името на звездата на Байерн Мюнхен – Хари Кейн

Интер изгуби капитана си за месец?

Интер допусна тежка загуба с 1:3 при гостуването си на Будьо/Глимт в първия мач от плейофа на Шампионска лига

Бенфика скочи на звезда на Реал Мадрид, иска наказание от УЕФА

Португалският гранд Бенфика е предприел решителни действия срещу звездата на Реал Мадрид – Федерико Валверде

Тотнъм губи сериозен спонсор и много пари

Тотнъм е изправен пред сериозен финансов проблем, тъй като ще загуби своя дългогодишен и ключов спонсор след края на настоящия сезон

Спалети пъди шестима, ако остане в Ювентус

Поне шестима футболисти на Ювентус не са част от плановете на Лучано Спалети за следващия сезон, в случай че тосканският тактик остане начело на отбора в Торино, твърди „La Gazzetta dello Sport“

Сон: Все още нищо не е решено, има реванш

„Важна победа. Показахме, че отборът израства.“