Джъстин Гатлин продължи отличното си представяне на турнира по лека атлетика в Линц

Джъстин Гатлин (САЩ) продължи победната си серия през сезона и спечели на 100 метра на турнира по лека атлетика в Линц, Австрия.

Джъстин Гатлин (САЩ) продължи победната си серия през сезона и спечели на 100 метра на турнира по лека атлетика в Линц, Австрия. Бронзовият медалист от Лондон 2012 завърши с време 9.82 секунди и изпревари своя сънародник Майк Роджърс, поставяйки нов рекорд на трасето. Предишното върхово постижение (9.94 секунди) беше притежание на Дейвидсън Езинва от Нигерия от 1994 година.

Световният вицешампион Гатлин запази традицията да се представя силно през сезона, записвайки своята десета поредна победа през 2014 година. Американецът ще участва на турнира от Диамантената лига в петък в Монако.

Майк Роджърс измина дистанцията от 100 метра за 9.92 секунди, а Райън Бейли от САЩ завърши на трета позиция с време 10.12 секунди.

При жените Карина Хорн от Южна Африка и Кери Ръсел от Ямайка си поделиха победата на 100 метра, завършвайки за 11.21 секунди. Шалонда Соломон от САЩ пък е трета, след като изостана на 0.04 секунди. Майкъл Томас от Тринидад и Тобаго записа успех на 110 метра с препятствия, изминавайки дистанцията за 13.42 секунди.

При жените на 100 метра с препятствия световната шампионка в зала Ная Али от САЩ се поздрави с успеха на турнира в Линц (12.82 секунди).

Антъни Чемът от Кения беше най-бърз на 1000 метра, финиширайки за 2.18:20 минути. Бронзовият медалист от олимпийските игри през 2012 година Уил Клей спечели дългия скок с най-добър опит от 8.19 метра, изпреварвайки с 0.04 метра сънародника си Майк Хартфийлд. На третата позиция завърши друг американец - Тайрън Стюърт.