Aнтоанета Стефанова победи Зоя Шлайнинг на европейското по шахмат в Пловдив

Така Антоанета Стефанова е с актив от 6,5 точки и е сред първите десет във временното класиране

Бившата световна и бивша европейска шампионка Антоанета Стефанова (България) победи с белите фигури на 40-тия ход Зоя Шлайнинг (Германия) в партия от дветия кръг на 15-ото европейско индивидуално първенство по шахмат за жени, в което участват 116 шахматистки от 26 държави.

Така Антоанета Стефанова е с актив от 6,5 точки и е сред първите десет във временното класиране. Лидер е рускинята Валентина Гунина с 8 точки, чиято партия от деветия кръг още не е завършила.

В друга партия от деветия кръг младата българка Адриана Николова загуби с черните фигури на 40-тия ход от Нино Хуртидзе (Грузия). Адриана Николова има 5.5 точки в актива си. Тя и Антоанета Стефанова са двете най-силно представящи се българки на шампионата в Пловдив.

Утре в 15,00 часа ще бъдат пуснати часовниците за партиите от предпоследния, 10-ти кръг. Европейското първенство се провежда в 11 кръга по швейцарската система, като новата шампионка на Стария континент ще стане известна на 17-ти юли, четвъртък.