С мисъл за Партизан, Лудогорец подцени Дюделанж и стигна до равен

Роман Безяк бе точен за българския шампион през второто полувреме

Лудогорец стигна само до равенство срещу  Дюделанж  в двубоя реванш от втория предварителен кръг на турнира Шампионска лига. Шампионът на България удържа за 1:1 и с общ резултат 5:1 продължава напред.

В следващия етап на надпреварата „орлите” ще се изправят срещу много по-сериозен съперник – тима на Партизан (Белград). Първия мач ще се проведе на 30 юли, а реваншът – на 6 август в Събрия. С това продължаване в третия кръг Лудогорец си гарнатира минимум плейоф за влизане в групите на Лига Европа.

Голмайстор за Лудогорец стана словенският нападател Роман Безяк. Той се разписа през 51-ата минута. Изравнителното попадение бе дело на Давид Турпел в 81-ата.

През целия мач отборът от Разград владееше инициативата, контролираше положението на терена, но много трудно стигаше до чисти голови положения пред вратата на Дюделанж. Тимът от Люксембург, от своя страна, игра много по-мотивирано от своя съперник и направи всичко според силите си да измъкне равенството.

Момчетата на старши треньора Себастиан Гранжан имаха повече удари по посока вратата, докато футболистите на Лудогорец бяха извършили повече нарушения, което ознаменува тяхната нервност и колебливост в хода на целия двубой.

В самия край на срещата домакините дори можеха да си тръгнат с престижна победа, но в 87-ата минута ударът по земя на Шулц мина на сантиметри от вратата, пазена от национала Владо Стоянов.

През първото полувреме Мисиджан, Марселиньо и Безяк отправиха удари към вратата на Дюделанж, но те по никакъв начин не успяха да затруднят Жубер. Липсваше острота в атаката на „орлите” и нямаше много идеи в нападение. Футболистите на Стойчо Стоев видимобяха подценили своя съперник, предвид и победата от първия мач с 4:0, и не се напрягаха особено много. Допускаха елементарни грешки, от които се „паднаха” и напълно ненужни жълти картони.

През втората част футболистите на Дюделанж, който нямаше какво да губи, леко вдигна оборотите и това затрудни бранителите пред Владо Стоянов. Той трябваше да показва класата си и да спасява своя отбор от неприятна и неочаквана загуба, която определено щеше да дойде в повече за тима след поражението от Хасково.

В 51-ата минута Безяк откри резултата. Нападателят се оказа на точното място в точния момент в наказателното поле и от около 2-3 метра не остави шансове на Жубер. Този гол обаче на сломи волята на Дюделанж, който продължи да играе стабилно и добрите им изяви в нападение им донесоха успех след 30 минути. Тогава след много груба грушка на цялата защита Турпел с плътен удар по земя възстанови равенството.

До края на срещата домакините имаха още няколко много опасни положения, но късметът и добрите изяви на Стоянов покриха Лудогорец от срам насред Люксембург.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)