Челси направи първа грешна стъпка в контролите срещу австрийци (ВИДЕО)

Волфсбергер измъкна 1:1 от отбора на Специалния в дебюта на Филипе Луис за Челси

Челси разочарова своите фенове и направи само 1:1 с елитния австрийски Волфсбергер в дебюта на новия ляв бек Фелипе Луис, който дойде преди няколко дни от Атлетико Мадрид. 28 700 души на стадион „Вьортерзее” видяха стабилна игра от отбора на Жозе Моуриньо, но нищо повече. Луис започна като титуляр и остана на терена до 59-ата минута.

Младият нападател на Челси Патрик Бамфорд пресече един пас към вратаря, но от малък ъгъл успя да бие само от външната страна на мрежата в 16-ата минута.

В средата на полувремето Филипе Луис центрира добре и Салах посрещна с воле от границата на наказателното поле, но право във вратаря.

Челси контролираше играта  и изпусна най-доброто положение за първата част, когато Ван Хинкел пусна пас за Бамфорд, който отклони за Исайа Браун зад защитата, но вратарят Кофлер спаси ниския шут на младока.

Втората част неочаквано започна с натиск на Волфсбергер и той доведе до гол 10 минути след подновяването на играта. Мануел Кере отклони центриране отдясно за Силвио, който стреля ниско, Петър Чех изби, но съдията прецени, че топката е минала зад голлинията и посочи центъра – 1:0 за австрийците. Чех протестираше, но на повторенията сякаш се видя, че наистина има попадение.

20 минути преди края Чех спаси сигурен втори гол с отлична намеса извади удар с глава на същия този Силвио над гредата.

Стадионът се огласяше от английските фенове, които окуражиха своите любимци и това сякаш наистина допринесе за изравнителния гол 7 минути преди края. Резервата Жереми Бога, 17-годишен, направи двойно с Доминик Соланк през центъра и прати ниско в ъгъла – 1:1.

До края Челси на стигна до нови голови положения и не успя да запази постижението да побеждава във всяка контрола както правеше досега след 5:0 над Уикъмб и 3:2 срещу Уимбълдън.

Следващата проверка на Челси е в неделя (27 юли) от 18:15 срещу Олимпия (Любляна) на стадиона в Любляна.

Пиоли: Това бяха трудни 10 дни