Кошмарна нощ за България! След ЦСКА и Литекс, и Ботев (Пд) отпадна от Лига Европа (ВИДЕО)

"Канарчетата" станаха вторият български отбор, който отпадна от втородивизионен отбро

Ботев (Пловдив) загуби с 0:2 гостуването си на втородивизионния австрийски Санкт Пьолтен в реванша от втория предварителен кръг на Лига Европа и с общ резултат 2:3 отпадна от турнира.

Така Ботев записва нова срамна страница в българската футболна история, като се превръща във вторият роден отбор, който отпада от европейски клубен турнир от втородивизионен отбор. Санкт Пьолтен играе във втория ешелон на австрийския футбол, но като носител на Купата на страната спечели право на участие в Лига Европа.

Единственият предишен случай е през 1992/93, когато Левски губи от Люцерн на старта на КНК след 2:1 в София и 0:1 навън.

А нощта за родния футбол бе помрачена още с отпадането на другите ни два участника в турнира: ЦСКА отпадна от Зимбру, а Литекс бе елиминиран от Диошдьор.

И двете попадения за домакините отбеляза Даниел Сеговия, който се разписа и в първия мач между двата тима.

"Жълто-черните" бяха водени от Николай Киров-Белия в този двубой, тъй като Вили Вуцов бе изгонен в първия мач. Наставникът на Ботев изгледа мача от трибуните.

Домакините започнаха изключително силно и още в първите минути пропуснаха две 100-процентови положения. При третата опасност пред вратата на Стаховяк Санкт Пьолтен поведе още в шестата минута.

След центриране от корнер, Даниел Сеговия надскочи абсолютно всички в наказателното поле на Ботев (Пд) и с глава матира Стаховяк, изравнявайки общия резултат от двата мача.

До края на първата част домакините останаха по-добрият отбор на терена, като "канарчетата" трудно организираха смислени атаки.

Санкт Пьолтен направи задачата на Ботев още по-трудна 10 минути след началото на втората част. В 55-ата минута домакините поведоха с 2:0, като автор на втория гол бе отново Сеговия. Авторът на гола за австрийците и в първия двубой бе изпуснат при едно центриране и от около 3-4 метра не остави шансове на Стаховяк.

До края на двубоя Ботев (Пд) не създаде истинско голово положение, с което да може да прати двубоя поне в продължения. Така "канарчетата" отпаднаха безславно, а в следващия кръг Санкт Пьолтен ще се изправи срещу холандския ПСВ.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР 0:0
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)